Emirates wprowadzają bezprzewodowe ładowarki do telefonów w swoich poczekalniach

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
22 czerwca 2015 11:47
Od teraz klienci Emirates nie muszą martwić się o doładowanie telefonu w trakcie podróży. Przewoźnik wprowadził właśnie 30 bezprzewodowych stacji dokujących, które dostępne są w poczekalniach dla pasażerów klasy pierwszej i biznes w halach A, B i C na lotnisku w Dubaju.
Reklama

Są one kompatybilne z większością smartfonów. Dzięki bezpłatnej sieci Wi-Fi we wszystkich poczekalniach Emirates na całym świecie i na pokładzie ponad 120 samolotów klienci mają również dostęp do Internetu przez cały czas podróży. Nowa oferta to kolejny etap strategicznego planu przewoźnika mającego na celu zapewnienie pasażerom lepszej mobilności i łączności.

//www.pasazer.com/img/images/normal/wireless_charger_lounge_2_.jpg
- Chcemy stale zwiększać komfort podróży naszych klientów, dążymy do tego, aby upływała ona całkowicie beztrosko. Urządzenia mobilne stały się nieodłączną częścią naszego życia i w naszej opinii bezpłatna sieć Wi-Fi oraz bezprzewodowe ładowarki stają się standardem w podróży Stale inwestujemy, aby wciąż ułatwiać dostęp do sieci telekomunikacyjnej w naszych poczekalniach i na pokładach naszych samolotów. Współpracujemy z czołowymi dostawcami technologii, aby zwiększyć liczbę i jakość bezprzewodowych stacji dokujących i cieszymy się, że wkrótce będziemy mogli zaoferować klientom naszą usługę w wersji rozszerzonej – powiedział Mohammed Mattar, wiceprezes Emirates Airport Services.

Bezprzewodowe stacje dokujące zostały umieszczone w dobrze widocznych punktach na terenie poczekalni i obecnie służą do ładowania wyłącznie telefonów komórkowych – maksymalnie dwóch jednocześnie. Nowe ładowarki są w pełni kompatybilne z telefonami wyposażonymi w system Android i Blackberry - wystarczy umieścić je w stacji dokującej. Natomiast w przypadku iPhone’ów ładowanie możliwe jest przy użyciu kabla.

Darmowa sieć Wi-Fi dostępna zarówno w poczekalniach, jak i samolotach cieszy się ogromną popularnością – tym bardziej, że stały dostęp do Internetu uznawany jest już za normę. Według danych przewoźnika, pasażerowie na pokładzie Emirates najczęściej odwiedzają takie strony, jak Facebook czy Google, oraz korzystają z komunikatorów typu Skype czy WhatsApp, co pokazuje silną potrzebę łączenia się w trakcie podróży za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Fot. Emirates
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama