Finnair: Kabina A350 XWB nagrodzona za wystrój

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
22 czerwca 2015 09:05
Finnair zdobył prestiżową nagrodę International Yacht & Aviation za wystrój i wyposażenie wnętrza nowego Airbusa A350 XWB w klasie ekonomicznej i biznes.
Reklama

Projekt kabiny został stworzony przez firmę projektową dSign Vertti Kivi & Co z Helsinek na podstawie autorskiej koncepcji Space Alive, w której dynamiczne zmiany kolorystyki i nastroju ułatwiają podróżnym zrelaksowanie się i zmniejszają dyskomfort związany ze zmianami stref czasowych, miejsc i pór roku.

Jasna i przestronna kabina A350, w której znajduje się 297 foteli, została wyróżniona za najwyższej jakości wzornictwo oraz komfort zapewniany pasażerom zarówno w klasie biznes, jak i ekonomicznej. O przyznaniu Finnairowi nagrody za wnętrze A350 zadecydował przede wszystkim odświeżający skandynawski design kabiny, użycie wysokiej jakości materiałów i kreatywne wykorzystanie dynamicznego oświetlenia LED.

//www.pasazer.com/img/images/normal/finnair,a350,business,media.jpg
Nastrojowe oświetlenie może zostać zaprogramowane tak, by podczas lotu stopniowo się zmieniało i naśladowało 24 różne zjawiska na niebie, takie jak wschodzące lub zachodzące słońce, różnorodne formacje chmur czy np. zorzę polarną.

- Wielu klientów Finnaira pochodzących z Azji, Europy czy Ameryki Północnej, odbywających z nami dalekodystansowe loty, nie zna dobrze Finlandii. Czas, który spędzają na pokładach naszych samolotów, to doskonała okazja, by zaoferować im próbkę tego, co najlepsze w naszej kulturze wzornictwa oraz pokazać, że dobry design może poprawić jakość życia. Vertti Kivi i jego zespół doskonale zrealizowali nasze założenia i pomysły, dlatego jesteśmy dumni, że ich wysiłki zostały tak szybko docenione - powiedział Juha Järvinen, dyrektor handlowy Finnaira.

//www.pasazer.com/img/images/normal/finnair,a350,economy,media.jpg
- W tym projekcie, podobnie jak w innych projektach stworzonych dla Finnaira, chciałem dać podróżnym odbywającym długie loty międzykontynentalne możliwość obcowania z odświeżającą skandynawską estetyką w uspakajającym i kojącym otoczeniu, które sprzyja dobremu samopoczuciu - powiedział projektant Vertti Kivi.

Nagroda International Yacht & Aviation została wręczona w Wenecji, a gala zorganizowana przez design et al, wiodący brytyjski magazyn o projektowaniu i wystroju wnętrz. W głosowaniu za przyznaniem nagrody biorą udział branżowi profesjonaliści, klienci oraz czytelnicy magazynu.

//www.pasazer.com/img/images/normal/finnair,a350900,press.jpg
Finnair jest pierwszym przewoźnikiem na świecie jaki zamówił A350, a także pierwszym (launch customer) w Europie, który je odbierze. Łącznie linia oczekuje na dostawę 19 A350-900, a to oznacza, że Finnair nie tylko wymieni całą swoją flotę dalekodystansową, ale także ją powiększy.

Airbusy A350 zabiorą na pokład 297 pasażerów w konfiguracji trzech klas podróży: 46 w klasie biznes (1-2-1), 43 w ekonomicznej komfort (3-3-3) oraz 208 w klasie ekonomicznej (3-3-3). Więcej na temat wyglądu kabiny pasażerskiej A350 fińskiego przewoźnika można przeczytać w naszym artykule "Finnair prezentuje wnętrza Airbusa A350-900".

Najnowszy samolot Finnaira pojawi się w czwartym kwartale tego roku na trasach międzykontynentalnych do: Szanghaju, Bangkoku i Pekinu, a od lata 2016 r. także do Hong Kongu i Singapuru.

Fot. Finnair

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama