LOT: Z Warszawy polecimy do Tokio

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
19 czerwca 2015 09:39
61 komentarzy
Linie lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie nowego dalekodystansowego połączenia do Japonii. Przewoźnik zaoferuje pasażerom bezpośrednie loty z Warszawy do Tokio.
Reklama

Bezpośrednie połączenie z Warszawy do Tokio zostanie uruchomione 13 stycznia 2016 roku. Nowa trasa do Japonii zapewni pasażerom z Polski oraz innych krajów regionu najwygodniejszą i najbardziej efektywną podróż do Azji. Rejs w jedną stronę potrwa około 10 godzin. Połączenie będzie obsługiwane najnowocześniejszymi samolotami świata – Boeingami 787 Dreamliner w konfiguracji trzech klas podróży – LOT Business Class, LOT Premium Economy i LOT Economy.
W sezonie zimowym wyloty do Tokio będą się odbywały w środy, piątki i niedziele, natomiast rejsy powrotne do Warszawy będą startowały z lotniska Narita w czwartki, soboty i poniedziałki według następującego rozkładu:
  • LO79 Warszawa - Tokio 15:00 - 9:20 (--3-5-7)
  • LO80 Tokio - Warszawa 11:05 - 14:40 (1--4-6-)
W sezonie letnim wyloty do Tokio będą się odbywały w środy, piątki i niedziele, natomiast rejsy powrotne do Warszawy będą startowały z lotniska Narita w czwartki, soboty i poniedziałki według następującego rozkładu:

  • LO79 Warszawa - Tokio 15:20 – 08:45
  • LO80 Tokio - Warszawa 10:15 – 14:25
Specjalnie dla klientów z Azji LOT wprowadzi między innymi japońskie dania do menu, natomiast w systemie rozrywki pokładowej znajdą się japońskie filmy, seriale i muzyka. Cały system rozrywki pokładowej będzie dostępny w japońskiej wersji językowej. Na pokładzie zawsze będzie znajdowała się osoba z personelu pokładowego mówiąca po japońsku.


Tokio to dla LOT naturalny kierunek, za którym przemawiają dane ekonomiczne. Rocznie z Polski do Japonii podróżuje około 23 tysięcy osób, z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej 136 tysięcy. Co roku z Japonii do Polski przylatuje natomiast aż 41 tysięcy osób, a do Europy Środkowo-Wschodniej 245 tysięcy. Prognozy mówią o co najmniej 2 procentowym wzroście rok do roku, w kolejnych latach.

Wśród przyszłych pasażerów LOT-u znajdą się zarówno turyści, jak i duża liczba biznesmenów. W Polsce funkcjonuje około 300 japońskich firm, z czego 80 ma nad Wisłą swoje linie produkcyjne. Znacząca jest też wartość wymiany handlowej. Tylko w ubiegłym roku z Polski do Japonii wyeksportowano towary o wartości 770 mln euro, z Japonii do Polski ponad 1,2 mld euro.

Jednym z największych atutów połączenia LOT-u do Tokio będzie maksymalnie krótki czas podróży nie tylko z Polski, ale także z innych krajów tak zwanej Nowej Europy. Przesiadki w Warszawie będą o wiele bardziej komfortowe niż te oferowane przez większe porty przesiadkowe.

- Tokio będzie naszym pierwszym nowym połączeniem dalekiego zasięgu po zakończeniu procesu restrukturyzacji. Od 2016 roku będziemy się już tylko rozwijać. Stawiamy na rozwój hubu w Warszawie i jestem pewien, że dzięki rejsom do Tokio nasza oferta będzie jeszcze lepszą alternatywą dla większych lotnisk w Europie. LOT będzie oferował najbardziej efektywną podróż i zdecydowanie najkrótsze czasy przesiadek dla pasażerów z Polski i innych krajów regionu – mówi Prezes PLL LOT Sebastian Mikosz. – Tokio jest dziś jednym z najważniejszych azjatyckich ośrodków biznesowych oraz ważną destynacją turystyczną. Relacje biznesowe między oboma krajami są coraz silniejsze. Stąd wybór pierwszej dalekodystansowej destynacji był dość oczywisty.

Bilety są już w sprzedaży. Ceny na rejsy z Warszawy do Tokio zaczynają się od 2164 PLN. Już wkrótce LOT ogłosi kolejne nowe połączenia – w tym kolejne trasy dalekiego zasięgu i trasy europejskie. Wszystkie nowe rejsy również wystartują w 2016 roku. Od tego momentu LOT planuje dynamiczny rozwój.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_38b5a 2015-06-22 15:48   
gość_38b5a - Profil gość_38b5a
,, ... W ciągu doby LOT sprzedał 900 biletów do Tokio :( ... '' - prowda i to ... hi, hi, hi
usuniety 2015-06-22 15:42   
usuniety - Profil usuniety
W ciągu doby LOT sprzedał 900 biletów do Tokio :)
gość_b5d95 2015-06-21 21:53   
gość_b5d95 - Profil gość_b5d95
Najwidoczniej KTOS chce zrobic kuku LOTowi przed ogloszeniem nowej strategii i zjazdem wszystkich prezesow STARa, ktory niebawem w Warszawie. Ciekawe tylko kto to taki? PPL, Ryan, Wizz czy ktos inny komu nowa strategia LOTu moze sie bardzo nie podobac.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama