LOT nagrodzony za kampanię na Facebooku

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
17 czerwca 2015 18:40
LOT jako pierwsza polska marka zdobył złoto w kategorii Media Strategy w konkursie Facebook Awards nagradzającym najlepsze kampanie reklamowe na Facebooku. Największy portal społecznościowy na świecie docenił LOT za przeprowadzoną w grudniu 2014 r. kampanię "Świat pod jemiołą".
Reklama

To również pierwsza tak wysoko notowana nagroda dla polskiej akcji marketingowej. Za kreację akcji odpowiedzialna była agencja DDB Warszawa.

Akcję przewoźnik przeprowadził podczas Świąt Bożego Narodzenia. LOT zawiesił najwyżej na świecie, bo w każdym swoim samolocie, gałązki jemioły zachęcając do okazywania sobie uczuć za każdym razem kiedy nad głowami przelatuje samolot LOT-u. W tym celu powstała specjalna strona:
kissalot.pl, gdzie internauci mogli sprawdzić, nad którymi miastami akuratnie znajdowały się samoloty LOT-u z zawieszoną w środku jemiołą. Globalna kampania w świątecznej atmosferze rozprzestrzeniała pozytywną energię i szybko zyskała ogólnoświatowy zasięg.

- Naszym celem podczas kampanii "Świat Pod Jemiołą" było pokazanie LOT-u w ciepłym, bliski ludziom wydaniu. Dzięki nieograniczonym możliwościom mediów społecznościowych, wprowadziliśmy do naszej komunikacji marketingowej zupełnie nową jakość, pokazując LOT jako markę nowoczesną, kreującą światowe trendy. Dzięki kampanii #KISSaLOT - Świat pod Jemiołą dotarliśmy do milionów konsumentów w kilkudziesięciu krajach - mówi Marta Glinka, dyrektor biura marketingu LOT-u.

Akcje wspierała również kampania outdoorowa,
m.in.: w Amsterdamie, Sofii, Tbilisi, miejscowości Pembroke w Kanadzie a także na Wyspach Owczych.

Zdobycie Złotej Nagrody Facebook Awards 2015 to jedno z najważniejszych wyróżnień za nowoczesne technologicznie i kreatywne działania marketingowe wykorzystujące portal Facebook. To nie pierwsza nagroda dla kampanii "Świat pod Jemiołą". Kampania została doceniona przez Krajową Radę Reklamy, która przyznała jej Srebrnego KTR-a, została także wyróżniona przez jury w konkursie Innovation Award 2015.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy