Paryż: Korean Air kupi 50 airbusów A321neo

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
16 czerwca 2015 18:27
Linia Korean Air podpisała w Paryżu porozumienie z Airbusem w sprawie zakupu do 50 airbusów A321neo. Umowa obejmuje 30 potwierdzonych zamówień oraz 20 opcji. Samoloty będą wykorzystywane na połączeniach regionalnych.
Reklama

- To porozumienie to ważny efekt długiej współpracy pomiędzy Airbusem i Korean Air. Do tej pory przewoźnik korzystał z naszych samolotów szerokokadłubowych, ale dopiero teraz zdecydował się również na zakup wąskokadłubowych - powiedział na konferencji prasowej Fabrice Bregier, prezes Airbusa.

Jak podkreślono w komunikacie prasowym, koreański przewoźnik był pierwszym klientem Airbusa spoza Europy. Korean Air korzysta zamówiło pierwsze samoloty tego producenta w 1974 r. Obecnie posiada we flocie airbusy A380 i A330.

Samoloty A321neo będą posiadały dwuklasowy układ foteli z wydzieloną klasą biznes. Korean Air wykorzysta je na trasach regionalnych oraz niektórych średniodystansowych do Azji Południowo-Wschodniej.

Nowe maszyny wąskokadłubowe zastąpią boeingi 737-900, których Korean Air posiada obecnie 22. Jednak flota linii w tym segmencie nadal będzie się składała z samolotów obydwu największych producentów: Korean Air podpisał także zobowiązanie na do 50 boeingów 737 MAX.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama