LOT uruchomi szkołę pilotażu Flight Academy

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
16 czerwca 2015 07:54
4 komentarze
Pod marką największej linii lotniczej w Polsce powstanie LOT Flight Academy - profesjonalna szkoła pilotażu. Mogą się do niej zgłosić wszyscy chętni: zarówno przyszli i obecni zawodowi piloci, jak i ci, dla których lotnictwo to wyłącznie pasja i hobby.
Reklama

Uruchomienie profesjonalnej szkoły pilotażu to kontynuacja dotychczasowej działalności szkoleniowej LOT-u. Już za kilka tygodni akademia zainauguruje pierwszy kurs teoretyczny, następnie pierwszy kurs praktyczny. W pełni LOT Flight Academy rozwinie skrzydła razem z rozwojem LOT-u w 2016 roku. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce.

- Jako linia lotnicza codziennie bezpiecznie i profesjonalnie wykonujemy ponad dwieście startów i lądowań. Utworzyliśmy LOT Flight Academy, by dzielić się tym doświadczeniem. Będziemy szkolić według najlepszych obowiązujących standardów, w pełni i bezkompromisowo stosując to, co najważniejsze w funkcjonowaniu LOT-u: a zatem zasady bezpieczeństwa, profesjonalizm, wysoką jakość oraz doświadczenie czyli tysiące godzin, jakie za sterami samolotów spędzili nasi piloci - instruktorzy - mówi Ewa Kołowiecka, wiceprezes LOT ds. operacyjnych.

LOT Flight Academy już dziś oferuje szkolenie do licencji PPL - pilota turystycznego i ATPL - pilota liniowego. Wkrótce będzie oferować pełen wachlarz szkoleń zarówno na samolotach jak i na symulatorze klasy FNTPII, w tym szkolenia do licencji PPL, CPL - pilota zawodowego, IR - uprawnienia do wykonywania lotów według wskazań przyrządów, ME - do wykonywania lotów na samolotach wielosilnikowych, MCC - do pracy w załodze wieloosobowej i Jet Orientation – przygotowanie do lotów na samolotach odrzutowych.

- Zaczynamy już w czerwcu od szkolenia do licencji PPL. Najpierw kursanci przejdą przez 110 godzin szkolenia teoretycznego. Potem rozpoczniemy 45-godzinny cykl szkoleń praktycznych. Nikt nie zasiądzie za sterami samolotu dopóki nie będziemy mieli stuprocentowej pewności, że ma predyspozycje do bycia pilotem. Priorytetem we wszystkich szkoleniach w LOT Flight Academy jest bezpieczeństwo oraz najwyższa jakość. Dla pilotów turystycznych to w przyszłości większy komfort w realizowaniu swojej pasji, piloci zawodowi będą natomiast bardziej cenieni na rynku pracy – mówi Tomasz Skomorowski, kierownik szkolenia LOT Flight Academy, na co dzień kapitan boeinga 787.

Wszystkie szkolenia będą się odbywać między innymi pod okiem pilotów – instruktorów LOT-u, na co dzień zasiadających za sterami pasażerskich maszyn, takich jak boeing 787-8 Dreamliner, boeing 737, embraer 170/195 czy bombardier Q400. Wielu z nich to mistrzowie różnych dyscyplin sportów lotniczych, w tym lotnictwa akrobacyjnego czy szybownictwa.

Szkolenia praktyczne będą się odbywały wyłącznie na fabrycznie nowych samolotach marki Tecnam. LOT Flight Academy będzie szkolił na dwóch typach maszyn – jednosilnikowym Tecnam P2008JC i dwusilnikowym Tecnam P2006T. Samoloty będą miały specjalne malowanie LOT Flight Academy.


Ponadto w ofercie jest też kurs języka angielskiego dla pilotów.

Piloci będą się szkolić na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrowskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Lotnisko spełnia wszystkie wymagania do szkoleń praktycznych - ma oświetlony betonowy pas, infrastrukturę techniczną i odpowiednie pomieszczenia szkoleniowe. Gwarantuje też szybki i wygodny dojazd z Warszawy. Szkolenia teoretyczne będą się odbywały w siedzibie LOT-u przy ul. 17 Stycznia 43 w Warszawie.

Ciekawą propozycję przygotowano także dla dla tych, którzy chcą jedynie posmakować przygody za sterami samolotu. Możliwe jest bowiem jednodniowe szkolenie na symulatorze "Be a pilot for a day". Dzięki niemu swoją załogę będą mogły stworzyć całe rodziny lub grupy przyjaciół. Dzień za sterami odrzutowca to doskonały pomysł na prezent niespodziankę.

Aby aplikować do LOT Flight Academy wystarczy wejść na stronę lotfligthacademy.pl i wypełnić formularz kontaktowy lub zadzwonić pod nr (+48 22) 606 99 22.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
adam7691 2015-06-18 10:20   
adam7691 - Profil adam7691
a mówili że RDO niepotrzebne,
i co niedowiarki będą loty WAW-RDO by Tecnam
gość_148e9 2015-06-17 19:00   
gość_148e9 - Profil gość_148e9
Szkola pilotozu, uwazam ze najlepsza lokalizacja to Radom Sadkow- blisko do Warszawy:-) Maly ruch...
gość_f6a21 2015-06-17 11:16   
gość_f6a21 - Profil gość_f6a21
@gość_71aac: To zależy od kryterium.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama