CSA: Zamiast Gdańska i Poznania - Łódź i Rzeszów

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
15 czerwca 2015 09:45
94 komentarzy
Czeskie linie lotnicze CSA uruchomią loty z Łodzi i Rzeszowa - poinformowali nasi Czytelnicy na forum Pasazer.com. Połączenia są już dostępne w niektórych wyszukiwarkach lotów. Rejsy ruszą już za miesiąc.
Reklama

Jak wynika z informacji dostępnych w niektórych wyszukiwarkach internetowych (np. Kayak) czeski przewoźnik uruchomi połączenia z Pragi do Łodzi oraz z Łodzi i Rzeszowa do Edynburga.
Samoloty Czech Airlines będą latały z Łodzi do Edynburga i Pragi. Na obu trasach rejsy będą odbywać się dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty, a realizowane będą nowoczesnymi Airbusami 319 ze 144 fotelami pasażerskimi na pokładzie. Bilety można rezerwować już teraz na stronie przewoźnika. Najtańsze taryfy rozpoczynają się od 180 złotych w jedną stronę z wliczonym w cenę bagażem rejestrowanym 15 kg i bagażem podręcznym 8 kg.

Polska jest jednym z największych i najszybciej rosnących rynków w Unii Europejskiej, co przekłada się również na branżę lotniczą. Rynek ten ma wiele do zaoferowania i dlatego też zwiększamy na nim swoją obecność – powiedział Jan Toth, dyrektor ds. komercyjnych i marketingu Czech Airlines. Podkreślił, że nowe trasy zaoferowane przez CSA są elementem strategii rozwoju linii na polskim rynku. – Korzystając z okazji chciałbym też podkreślić wzorową współpracę z portem w Łodzi, gdyż bez tego zaangażowania realizacja naszych planów byłaby znacznie utrudniona – dodał Toth.

Samolot wystartuje ze stolicy Czech o godzinie 6:25 i wyląduje w Łodzi o 7:30. Następnie samolot wystartuje o godzinie 8:00 do Edynburga, gdzie wyląduje o 9:35. Ze Szkocji czeski airbus poleci do Rzeszowa, potem wróci do Edynburga, a następnie o 17:25 uda się do Łodzi, gdzie wyląduje o 20:55. Powrót z Łodzi do bazy CSA w Pradze zaplanowano na godziny 21:30-22:30.


Wszystkie trasy ruszą już 14 lipca br.

W systemie rezerwacyjnym czeskiej linii powróciła także możliwość kupowania biletów z Pragi do Gdańska i to już od 17 czerwca. Połączenia te są wyświetlane jako loty z międzylądowaniem pod numerami rejsów OK 782/783. System rezerwacyjny przewoźnika nie podaje jednak, gdzie miałoby być to międzylądowanie. Godziny lotów wskazują jednak na to, że jest to połączenie z Pragi do Warszawy obsługiwane przez CSA, a następnie rejs krajowy LOT-u, najprawdopodobniej objęty umową code-share lub interline z czeską spółką.

CSA miało latać z Pragi przez Poznań do Gdańska od 25 maja, jednak połączenie to nigdy nie wystartowało.

Dziś na godzinę 16:00 zaplanowano konferencję prasową w Rzeszowie podczas której "zaprezentujemy nowego przewoźnika lotniczego, który jeszcze tego lata uruchomi nowe regularne połączenia pasażerskie z Rzeszowa" - czytamy w zaproszeniu przesłanym do naszej redakcji.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gość_0df2d 2015-07-14 12:57   
gość_0df2d - Profil gość_0df2d
Ponieważ poprzedni komentarz się nie ukazał napiszę jeszcze raz: do gość_c121d - podwójne liczenie oferowania (288 miejsc) jest nie na miejscu, bo z Pragi de facto sprzedawany jest lot do Edynburga z międzylądowaniem w Łodzi. Łódź jest więc tylko "przy okazji". Poza tym skoro liczysz podwójnie oferowanie, powinieneś również policzyć podwójnie pasażerów lecących z Pragi - jako tych, którzy przylecieli do Łodzi, a następnie jako wylatujących z Łodzi do Edynburga.
gość_2faca 2015-07-14 12:42   
gość_2faca - Profil gość_2faca
Dajcie spokój, pierwszy dzień Adri teź nie był najlepszy i tak samo gadaliście. A teraz? Mają baze, MUC dwa razy dziennie, oprócz tego AMS które by każde lotnisko w PL chciało, i w dodatku Adria zapowiada więcej. Ja życzę LCJ i RZE powodzenia, chociaż i bez tego będzie w porządku.
mocherowa 2015-07-14 12:08   
mocherowa - Profil mocherowa
LF 30% w szczycie sezonu pozytywnie nie nastraja. Zobaczymy co będzie z RZE-EDI.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama