5 pytań do... Fabienne Lissak (Paris Air Show)

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
15 czerwca 2015 07:17
51. Międzynarodowy Salon Lotniczy w Le Bourget, czyli Paris Air Show, będzie rekordowy - zapowiada Fabienne Lissak, menedżer ds. komunikacji organizującej to wydarzenie spółki GIFAS. Na targach zaprezentuje się 2260 wystawców, a odwiedzi je ponad 315 tys. osób.
Reklama
Pasazer.com: Jakie są najważniejsze dane dotyczące tegorocznego Paris Air Show?

Fabienne Lissak: Myślę, że będzie to rekordowy Paris Air Show. Oczekujemy co najmniej tyle samo lub nawet więcej odwiedzających niż dwa lata temu, czyli 315 tys. osób. Mamy rekordową liczbę wystawców - jest ich 2260. Wszystkie powierzchnie wystawowe zostały wynajęte. Przyjeżdżają tu w tym tygodniu najważniejsi gracze w branży lotniczej. Będzie 26 wystaw narodowych, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Polski, Niemiec, Rosji, Belgii, Włoch, Austrii, Holandii, Izraela, Kanady, Meksyku, Chin, Japonii, Korei, Szwajcarii - wszystkich nie będę tu wymieniała. Będzie też wiele oficjalnych delegacji - ponad 280, cywilnych i militarnych, w tym około 51 zagranicznych ministrów i 45 szefów sztabów. Co bardzo ważne, w poniedziałek rano Paris Air Show otworzy prezydent Francji Francoise Hollande, a na koniec pojawi się premier Manuel Valls. Każdego dnia będzie jeden lub dwóch francuskich ministrów. Cały rząd jest bardzo zainteresowany rozwojem branży lotniczej.


Pasazer.com: Co jest najważniejszym wydarzeniem w tym roku?

Fabienne Lissak: Całe wydarzenie będzie świetne, każdego dnia zaprezentują się najlepsi na świecie piloci. Będą też pokazane nowe samoloty, takie jak Airbus A400M - codzienne loty tego samolotu będą oznaką zaufania dla tej konstrukcji. Będzie też prezentacja nowego odrzutowca, pakistańskiego JF17. To pierwszy raz, kiedy Pakistan uczestniczy w Paris Air Show ze swoim samolotem. Są też śmigłowce, w tym najnowsza konstrukcja Airbusa, oraz wiele wyjątkowych samolotów. W tym roku jest też mocny nacisk na ochronę środowiska. Szczyt klimatyczny COP21 odbędzie się pod koniec tego roku także w Le Bourget, więc by pokazać wszystkie przełomowe innowacje, które czynią lotnictwo bardziej ekologicznym, zorganizowaliśmy halę CORAC. Są w niej pokazane wszystkie dokonania w kierunku większej ochrony środowiska, np. goście mogą zobaczyć, dlaczego silniki w przyszłości będą zużywały mniej paliwa.

Pasazer.com: Czy Paris Air Show to przede wszystkim miejsce demonstracji nowych technologii, czy raczej okazja do spotkań i podpisywania umów? Jaka jest rola tego wydarzenia?

Fabienne Lissak: Paris Air Show to miejsce do robienia biznesu, do networkingu i podpisywania kontraktów. Salon ma jednak dwie fazy: jedną z nich jest właśnie rola jako targów dla branży. Wszyscy pracujący w branży lotniczej spotykają się tutaj, to doskonała okazja do spotkań. Możemy zatem spodziewać się nowych zamówień i umów. To wydarzenie jest zatem też bardzo ważne dla mediów. Z drugiej strony to też pokazy lotnicze, które mają pokazać szerokiej publiczności, jak dobrze radzi sobie branża lotnicza. Dlatego w piątek, sobotę i niedzielę każdy może tu przyjść z rodziną i oglądać samoloty. Ale również w dni branżowe, zamknięte dla publiczności, każdego dnia odbywają się pokazy. Dla branży lotniczej to jak festiwal w Cannes - są tu obecni profesjonaliści, ale to też wydarzenie, na którym każdy może się dobrze bawić. Mamy program dla publiczności każdego rodzaju.

fot. Dominik Sipinski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy