Chinzanso Tokyo: Hotel z ogrodem w centrum Tokio

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
13 czerwca 2015 09:35
Hotel Chinzanso Tokio to luksusowy hotel z rozbudowanym SPA, pięknym ogrodem oraz gościnnością na najwyższym poziomie. Gwarantuje on najlepszą możliwą obsługę w stolicy Japonii. Zdecydowanie zasłużone pięć gwiazdek usprawiedliwia wysoką cenę.
Reklama

Hotel Chinzanso Tokyo to pięciogwiazdkowy hotel położony w dzielnicy Bunkyo w Tokio. Obiekt jest podzielony na cztery części - budynek hotelu, wieżę hotelową, budynek Plaza oraz ogród Chinzan-so.
//www.pasazer.com/img/images/normal/hotel,tokio,chinzanso,pbozyk24.jpg
Ceremonia otwarcia nowego ogrodu i recepcji centrum Chinzanso nastąpiła 11 listopada 1952 r. W 1993 r. tuż obok ogrodu stanął hotel sieci Four Seasons, który po 20 latach, 1 stycznia 2013 r., został zintegrowany z centrum Chinzanso i przemianowany na Hotel Chinzanso Tokio.

//www.pasazer.com/img/images/normal/hotel,tokio,chinzanso,pbozyk21.jpg
Pod względem funkcjonalności i wnętrz hotel robi bardzo duże wrażenie. Bardzo dobre wrażenie pozostawiają także same pokoje, których jest aż 260 (200 pokoi, 60 apartamentów).

//www.pasazer.com/img/images/normal/hotel,chin,tokio1.jpg
Hotel Chinzanso Tokyo oferuje łącznie 11 kategorii zakwaterowania: od podstawowej Superior Room (45 mkw.) poprzez Executive i Garden Suite (90 mkw.) po Presidential Suite (193 mkw.) i Imperial Suite (280 mkw.).

//www.pasazer.com/img/images/normal/hotel,tokio,chinzanso,pbozyk17.jpg
Wszystkie z nich łączą nowoczesny wystrój z elementami azjatyckiej i japońskiej tradycji. Wyposażone są w 37-calowe telewizory LCD, szybki przewodowy (LAN) i bezprzewodowy (Wi-Fi) internet oraz praktyczne udogodnieniami (np. brytyjskie, amerykańskie i europejskie kontakty z możliwością ładowania urządzeń przenośnych także poprzez kable USB).

//www.pasazer.com/img/images/normal/hotel,tokio,chinzanso,pbozyk11.jpg
W niektórych z pokoi goście mogą zażyć kąpieli z widokiem na ogród.

//www.pasazer.com/img/images/normal/hotel,tokio,chinzanso,pbozyk22.jpg
Łazienka również w pokojach Deluxe jest przestronna. Znajdują się w niej wanna oraz prysznic.

//www.pasazer.com/img/images/normal/hotel,tokio,chinzanso,pbozyk15.jpg
W pokojach gościom oferowana jest darmowa kawa, herbata, czekoladki oraz woda mineralna. W każdym pokoju znajduje się także minibar z alkoholami i zimnymi napojami.

//www.pasazer.com/img/images/normal/hotel,tokio,chinzanso,pbozyk18.jpg
W hotelu znajduje się także duże centrum konferencyjne z zapleczem gastronomicznym. Goście mają do dyspozycji 12 restauracji i barów oraz 40 pokoi i sal konferencyjnych. W restauracji japońskiej serwowane są typowe krajowe śniadania z dużym wyborem ryb i warzyw oraz gorących napojów.

//www.pasazer.com/img/images/normal/DSC_0271.JPG
Hotel Chinzanso oferuje również szeroki zakres innych usług, takich jak concierge do dyspozycji przez 24 godziny i serwis pokojowy, pralnię, fryzjera, butiki, a także kwiaciarnię i tarasy widokowe.

//www.pasazer.com/img/images/normal/hotel,tokio,chinzanso,pbozyk9.jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/hotel,tokio,chinzanso,pbozyk19.jpg
Podróż z lotniska do hotelu można łatwo zaplanować podczas dokonywania rezerwacji pokoju rezerwując limuzynę. Z lotnisk Haneda i Narita można także dotrzeć bezpośrednimi, specjalnymi i bardzo wygodnymi autobusami Airport Limousine Bus. Transfer z lotniska Haneda kosztuje około 37 zł (1200 jenów), a z lotniska Narita około 95 zł (3000 jenów). Dla gości, którzy przyjeżdżają swoimi samochodami, hotel posiada podziemny parking z 95 miejscami parkingowymi i bezpośrednim dostępem do hotelu.

W hotelu Chinzanso znajduje się także rozbudowany obiekt SPA. Yu Spa oferuje ponad 40 rodzajów zabiegów i kuracji, od tradycyjnych japońskich zabiegów do specjalistycznych programów dla mężczyzn czy kobiet w ciąży i matek.

//www.pasazer.com/img/images/normal/hotel,tokio,chinzanso,pbozyk8.jpg
Usługi SPA obejmują m.in. kryty podgrzewany basen z rozsuwanym dachem, odkryty basen z wodospadem, jacuzzi i sauny, japońskie łaźnie onsen oraz pokoje spa.//www.pasazer.com/img/images/normal/hotel,tokio,chinzanso,pbozyk10.jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/hotel,tokio,chinzanso,pbozyk12.jpg
Od ponad sześciu wieków grunty otaczające hotel Chinzanso były domem dla krzewów dzikiej róży (camellias japonica). Obecna nazwa ogrodu "Chinzan-so" została nadana przez Yamagata Aritomo, wpływowego członka grupy starszych mężów stanu, znanych jako genrō w epoce Taishō, czyli w okresie międzywojnia.

//www.pasazer.com/img/images/normal/hotel,tokio,chinzanso,pbozyk1.jpg
W 1918 r., zgodnie z wolą Yamagata, teren trafił w ręce barona Fujita Heitaro. Choć ogród został zniszczony w czasie II wojny światowej, to w 1948 r. rozpoczęła się jego odbudowa pod kierunkiem Ogawa Eiichi, którego wizją była budowa zielonej oazy w centrum Tokio.

//www.pasazer.com/img/images/normal/hotel,tokio,chinzanso,pbozyk20.jpg
W ogrodzie znajduje się także pagoda, czyli buddyjska świątynia o charakterystycznym kształcie.

//www.pasazer.com/img/images/normal/hotel,tokio,chinzanso,pbozyk14.jpg
W ogrodzie nie brakuje też małych domków, w których znajdują się restauracje i kawiarenki. Można w nich zjeść obiad lub napić się naturalnej japońskiej herbaty.

//www.pasazer.com/img/images/normal/hotel,tokio,chinzanso,pbozyk5.jpg
Ogród posiada także swoje własne źródło, a woda z niego tworzy strumień z licznymi wodospadami.

//www.pasazer.com/img/images/normal/hotel,tokio,chinzanso,pbozyk2.jpg
W ogrodzie znajdują się także ciekawe zbiory przywiezione z dawnej stolicy - Kioto.

//www.pasazer.com/img/images/normal/hotel,tokio,chinzanso,pbozyk13.jpg
W ogrodzie żyją też świetliki - w niektóre upalne wieczory od godziny 20 do 23 można zaobserwować te owady latające przy akompaniamencie muzyki poważnej.
//www.pasazer.com/img/images/normal/hotel,tokio,chinzanso,pbozyk3.jpg
Poza świetną obsługą i w pełni pięciogwiazdkowym komfortem, zaletą hotelu Chinzanso jest też dojazd. Obiekt znajduje się 5 minut spacerem od stacji "Edogawabashi" żółtej linii "Yurakucho Line" tokijskiego metra, z której można w kilka minut dotrzeć do ścisłego centrum Tokio.

Oprócz metra możemy także zrobić spacer do centrum. Dojście w pobliże głównego dworca Tokio zajmuje około pół godziny. W pobliżu znajduje się też wiele atrakcji turystycznych: muzeów, świątyń oraz parków.

Z czystym sumieniem hotel można polecić każdemu, kto w Tokio szuka luksusu, komfortu i mimo wszystko spokojnej, wręcz kameralnej atmosfery w zgodzie z przyrodą. Mimo takiego położenia hotel jest bardzo cichy. Ceny są bardzo wysokie, ale poziom komfortu i luksusu w hotelu w zupełności je uzasadniają.

Informacje:


Położenie: 10-8, Sekiguchi 2-chome, Bunkyo-ku, 112-8680 Tokio, Japonia

Kategoria: Hotel luksusowy, SPA

Ceny: Superior Room (45 mkw.) od 1500 zł (51000 jenów), Executive/Garden Suite (90 mkw.) od 2400/5200 zł (81000/178000 jenów), Presidential Suite (193 mkw.) od 10,5 tys. zł (356000 jenów) i Imperial Suite (280 mkw.) od 19,4 tys. zł (653000 jenów). Ceny zwykłych pokoi z widokiem na ogród są droższe o około 250 zł (8000 jenów) . Sprawdź aktualne ceny w hotelu Chinzanso Tokio.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk aparatem Sony Polska

Hotel Chinzanso Tokyo udostępnił redakcji Pasazer.com pokój do recenzji.

Materiał powstał we współpracy z liniami Finnair i Japan Airlines.
The article was created in cooperation with
Finnair & Japan Airlines.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama