Recenzja: Lounge Fantazja w Warszawie

2 lutego 2017 13:00
9 komentarzy
Salon Fantazja jest jedną z czterech poczekalni biznesowych na warszawskim lotnisku. Przestronny lounge oferuje komfortowe warunki do odpoczynku i pracy przed lotem, a do dyspozycji gości jest przyzwoity bufet.
Reklama
Nazwa poczekalni - podobnie, jak pozostałych salonów Bolero, Poloneza i Preludium - nawiązuje do utworów skomponowanych przez Fryderyka Chopina, patrona portu.

Fantazja znajduje się na poziomie odlotów, w pobliżu wyjść 35 i 36 na południowym skraju centralnej części terminala. Jej dogodne położenie sprawia, że bez przeszkód mogą z niego korzystać pasażerowie podróżujący do krajów strefy Schengen, jak również w innych kierunkach. Ci ostatni muszą jednak pamiętać o wcześniejszym opuszczeniu poczekalni ze względu na konieczność dokonania odprawy paszportowej przed przejściem do strefy gate'ów obsługujących rejsy poza strefę Schengen.


Z oferty Fantazji korzystać mogą pasażerowie klasy biznes i pierwszej, a także posiadacze wysokich statusów w programach lojalnościowych linii z sojuszów SkyTeam i oneworld oraz przewoźników niezrzeszonych (np. airBaltic, Emirates, Ukraine International Airlines). Ponadto salon jest dostępny jest również dla osób podróżujących z Warszawy rejsami Turkish Airlines i SAS. W tym wypadku stanowi alternatywę dla Poloneza (saloniku należącego do PLL LOT) przeznaczonego na warszawskim lotnisku dla klientów sojuszu Star Alliance.

Do poczekalni można wejść także za opłatą 130 zł bez względu na klasę podróży i przewoźnika obsługującego lot.


W Fantazji na powierzchni 470 m kw. urządzono część jadalną z samoobsługowym bufetem oraz przestrzeń przeznaczoną do wypoczynku i pracy przed odlotem. Wystrój poczekalni sprawia bardzo przyjemne i świeże wrażenie. W pomieszczeniach jest jasno dzięki dostępowi do naturalnego światła, a meble i inne elementy wyposażenia nadają im nowoczesny charakter. W Fantazji nie brakuje także zieleni dzięki ściankom porośniętym naturalnym mchem i bluszczem.


Większą część powierzchni executive lounge wypełniono różnego typu miejscami siedzącymi. Fotele i krzesła ze stolikami ustawiono tak, aby zapewnić gościom komfortowe warunki. Układ siedzeń nie jest nazbyt zwarty, a dodatkowe ścianki zwiększają poczucie prywatności. Przy fotelach nie brakuje też gniazdek elektrycznych, co ułatwia korzystanie z komputerów i innych urządzeń.


W części jadalnej znajdują się z kolei obite miękkim materiałem ławy oraz mniejsze i większe stoliki z krzesłami.


W strefie bufetowej umieszczono wyspę z przekąskami, lodówki zawierające napoje oraz ladę z daniami ciepłymi i alkoholami.


Uwagę zwraca tu także owalny stół oświetlony dużą, designerską lampą, przy którym goście mogą szybko spożyć posiłek bez konieczności oddalania się od bufetu.


W ofercie gastronomicznej Fantazji można znaleźć przede wszystkim różnego typu zimne przekąski: kilka gatunków serów i wędlin, surowe warzywa, gotowe zestawy sałatkowe. Nie brakuje również świeżych owoców, jogurtów i słodyczy oraz kilku gatunków pieczywa.


Nieco słabiej prezentuje się natomiast wybór ciepłych posiłków. Jest on ograniczony do zupy dnia oraz jednego lub dwóch prostych dań np. tarty z kurczakiem lub pasztecików. Goście poczekalni mają do wyboru ponadto chłodne napoje, kawę z samoobsługowego ekspresu ciśnieniowego, soki oraz standardowe alkohole (wino, piwo, kilka rodzajów mocniejszych trunków).


W dalszej części poczekalni można skorzystać z kilku wydzielonych stanowisk do pracy.


Zostały one urządzone w otwartych boksach wyposażonych w stacjonarne komputery. W Fantazji działa oczywiście bezpłatny, bezprzewodowy internet. Można także korzystać tu z sieci ogólnodostępnej Lotniska Chopina.


Dla pasażerów chcących zrelaksować się przed lotem przygotowano osobne pomieszczenie z rozkładanymi fotelami. W zależności od potrzeb może ono zostać niemal całkowicie zaciemnione.


Goście Fantazji mogą ponadto skorzystać z wygodnych kabin prysznicowych dostępnych w tylnej części lounge.


Fantazja to nowoczesna poczekalnia biznesowa na światowym poziomie. Jej wnętrza zostały urządzone komfortowo i funkcjonalnie. W salonie nie brakuje miejsc do odpoczynku oraz spokojnej pracy. Do dyspozycji gości są wszystkie typowe dla business lounge udogodnienia, m.in. stanowiska komputerowe, prysznice, osobna sala z leżankami.


Ofertę salonu wzbogaca rozbudowana strefa bufetowa. Wybór zwłaszcza ciepłych posiłków wprawdzie odbiega od Poloneza prowadzonego na Lotnisku Chopina przez PLL LOT, ale jest w pełni wystarczający, aby spożyć pełnowartościowy posiłek. Zaletą jest także obecność w bufecie wielu świeżych produktów.

Dzięki tym udogodnieniem Fantazja gwarantuje pasażerom warszawskiego lotniska możliwość oczekiwania na lot w przyjemnych i wygodnych warunkach. Jest naszym zdaniem także najlepszym salonem biznesowym na lotnisku Chopina pod względem aranżacji wnętrz.

fot. Marek Stus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
emilwaszka 2017-03-15 19:25   
emilwaszka - Profil emilwaszka
Warszawa górą! Faktycznie, oferta Poloneza poprawił się nieco ostatnio, ale szkoda, że tylko w wersji Elite. Korzystając jednak z karty Scandinavia Airlines wybieram jednak Fantazję, gdzie doświadczam spokoju i pełnego relaksu - czego nie widziałem jeszcze w salonie Polonez, nie wspominając już o tzw. "peakach"...
Marcin14 2017-02-03 18:28   
Marcin14 - Profil Marcin14
Rzeczywiście niektóre saloniki mają dodatkowe opłaty za niektóre usługi. Szczególnie alkohol może być płatny przy barze obsługiwanym przez barmanów, ale zazwyczaj jest tam również jeden rodzaj darmowego piwa, białego i czerwonego wina, i ewentualnie jakaś tania wódka. Za inne alkohole trzeba płacić. Czasem saloniki mają osobne sale konferencyjne do wynajęcia za dodatkową opłatą i niektóre usługi biznesowe mogą być płatne (np. korzystanie z faksu).
gość_ab4b7 2017-02-03 08:36   
gość_ab4b7 - Profil gość_ab4b7
@gość_037ef: To wcale nie jest głupie pytanie. Wręcz przeciwnie, uważam, że to jedno z mądrzejszych jakie tu widziałem. W salonikach lotniskowych zazwyczaj wszystko jest bezpłatne, chociaż bywają wyjątki. PS. głupie pytanie to typu: A dlaczego nie z Rzeszowa? albo ... Dlaczego LOT nie lata z Bydgoszczy do San Francisco? Pozdrawiam.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy