Bydgoszcz gotowa na przekierowania z Gdańska

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
09 czerwca 2015 07:53
4 komentarze
Bydgoskie lotnisko informuje, że jest gotowe na przejęcie lotów przekierowanych z Gdańska w nadchodzący weekend 12-15 czerwca. Port lotniczy im. Lecha Wałęsy będzie zamknięty z uwagi na remont pasa startowego.
Reklama

Pasażerowie korzystający w dniach 12-15 czerwca z bydgoskiego liczyć mogą liczyć m.in. na dłuższy czas bezpłatnego parkowania dla gości czy dodatkowe linie autobusowe na lotnisko. Przed terminalem od strony płyty postojowej dla samolotów zbudowane zostało dodatkowe zadaszenie, wzrośnie także liczba personelu.

W tym czasie lotnisko obsłuży ponad 50 dodatkowych startów i lądowań przeniesionych z Gdańska.
Przekierowane do Bydgoszczy zostaną samoloty linii Ryanair, Enter Air oraz Lufhansa. Na czerwcowy weekend do bydgoskiego portu zostanie przeniesiona z Gdańska też baza operacyjna węgierskiego przewoźnika Wizz Air.
- W celu zapewnienia sprawnej obsługi pasażerów i pełnego bezpieczeństwa operacji od dłuższego czasu przygotowujemy się do zwiększonego ruchu lotniczego w czerwcowy weekend. Działania te obejmują usprawnienia procedur oraz dodatkowe inwestycje i modernizacje, które zwiększają przepustowość portu. Będą one służyć pasażerom podczas czerwcowego weekendu, ale również w późniejszym okresie funkcjonowania - powiedział Tomasz Moraczewski, prezes portu lotniczego w Bydgoszczy.
W celu powiększenia hali odlotów zostały ustawione namioty. Dla rodziców z dziećmi oczekujących na lot zostanie zorganizowany kącik zabaw w specjalne przystosowanym na ten czas saloniku VIP.

Do obsługi rejsów i pasażerów, poza pracownikami operacyjnymi, oddelegowani zostaną również wybrani pracownicy administracyjni. Będą oni wspierać pasażerów w punktach informacyjnych oraz udzielać informacji i na bieżąco pomagać w strefie zastrzeżonej lotniska. Wsparcie pracownikom portu zapewnią praktykanci z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle, którzy w miesiącu maju odbywali praktyki na lotnisku. Po przejściu rozszerzonych szkoleń przygotowawczych, będą pomagali w obsłudze pasażerów w strefie ogólnodostępnej.

Wszyscy pasażerowie przybywający na lotnisko otrzymają szczegółową informację o lotnisku wraz z mapką dystrybuowaną przez pracowników portu. Lotnisko zapewni też przez cały weekend ratownika medycznego dedykowanego do pomocy pasażerom.
W celu zapewnienia większej ilości miejsc parkingowych na potrzeby przybywających swoimi autami zostaną oddane wszystkie parkingi w porcie lotniczy - również pracownicze.
Udogodnienia dla pasażerów dojeżdżających na lotnisko komunikacją miejską wprowadził Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Od piątku do poniedziałku uruchomiona zostanie dodatkowa, przyspieszona linia autobusowa 80E kursująca na trasie: Port Lotniczy – Al. Jana Pawła II – Kujawska – rondo Jagiellonów – Dworzec Autobusowy – Ogińskiego – Powstańców Wlkp. – Mickiewicza – Hetmańska (powrót Dworcowa – Śniadeckich – Markwarta) – Dworzec Główny – Rycerska. Linia będzie kursowała z częstotliwością co 20-30 min. Dodatkowo część podróżnych może w niedziele dotrzeć autobusem kursującym z Torunia do lotniska.

Przejazd autobusem dla posiadaczy ważnych na dzień przejazdu biletów lotniczych na trasie z/do Frankfurtu będzie bezpłatny.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama
Tagi
bydgoszcz

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_b1b5d 2015-06-10 10:31   
gość_b1b5d - Profil gość_b1b5d
a co z Lufa?bo z artykulu wynika,ze beda przekierowane samoloty dwoch przewoznikow(latajacyh bardzo czesto z Gdanska) a w praktyce jest jeden lot Ryanaira...jak na lotniczy portal to troche slabo..
waldek 2015-06-10 06:21   
waldek - Profil waldek
gosc 6eb42: Najpierw spójrz na rozkład BZG a potem się wypowiadaj. Jeden lot Ryanaira będzie przekierowany do Birmingham o 22:05 w Nd odlot z BZG.
Może tylko jeden, ale prawda. Choć myślę że pan Redaktor miał na myśli coś innego co jest błędem.
gość_6eb42 2015-06-10 00:13   
gość_6eb42 - Profil gość_6eb42
kto pisal ten artykul? przeciez ani Lufa ani Ryanair nie beda ladowac w Bydgoszczy...czy ktos czuwa na d merytorycznoscia na pasazer.com?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama