Więcej lotnisk w Europie z amerykańską odprawą

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
08 czerwca 2015 12:25
2 komentarze
Siedem lotnisk z UE oraz trzy z innych części świata dołączyło do listy portów lotniczych, na których pasażerowie podróżujący do Stanów Zjednoczonych mogą przejść amerykańską kontrolę graniczną. Dzięki temu po przylocie nie muszą tracić czasu w długich kolejkach.
Reklama

Amerykańska agencja Customs and Border Protection zezwoliła na przeprowadzanie odprawy granicznej, celnej i inspekcji fitosanitarnej na lotniskach: Amsterdam, Londyn-Heathrow, Manchester, Madryt, Bruksela, Sztokholm i Oslo. Na listę zostały także wpisane porty lotnicze w Stambule, Punta Canie i Tokio-Narita.

Do tej pory na liście znajdowały się m.in. lotniska w Irlandii, Kanadzie i na Karaibach, a także w Abu Zabi.

Celem agencji CBP jest odprawianie na lotniskach startu jednej trzeciej pasażerów przylatujących do Stanów Zjednoczonych do 2024 r. Ma to pozwolić na rozładowanie kolejek do odprawy imigracyjnej, które na największych lotniskach, takich jak Nowy Jork-JFK czy Chicago-O'Hare, mogą być bardzo długie. Po przejściu odprawy na lotnisku startu pasażerowie przylatujący do Stanów są traktowani praktycznie jako podróżni w ruchu krajowym.

Jak wynika z informacji Pasazer.com, o wpisanie na listę lotnisk dokonujących odprawy pasażerów do Stanów Zjednoczonych stara się również Lotnisko Chopina.


Reklama

Ostatnie komentarze

gość_e652a 2015-06-09 15:56   
gość_e652a - Profil gość_e652a
czyli co na JFK ide juz jako kolejka US Citizens ??
adam7691 2015-06-09 14:55   
adam7691 - Profil adam7691
Czy na tej liście znajduje się FRA lub MUC?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama