PKP Intercity: Nowe oferty tanich podróży

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
07 czerwca 2015 08:27
Rośnie popularność nowej promocji PKP Intercity "Happy Hours" polegającej na zwiększeniu puli najtańszych biletów (po 49 i 69 zł) w wybranych pociągach obsługiwanych składami Pendolino i ekspresach. Od 28 maja br. obowiązuje też nowa oferta "Bilet Taniomiastowy".
Reklama

"Happy Hours" obowiązuje na połączenia najwyższej kategorii (EIC i EIP) obsługiwanych po godz. 19 od poniedziałku do piątku, w całe soboty i w niedziele do godz. 13.

Przez pierwsze dwa tygodnie jej funkcjonowania w pociągach kursujących we wskazanych przedziałach czasowych frekwencja wzrosła średnio o 60 proc. Jednak w niektórych składach podróżowało nawet 90 proc. więcej podróżnych. Najchętniej wybierano trasy: z Krakowa do Warszawy i ze stolicy do Trójmiasta.

Od końca maja na 13 odcinkach połączeń typu InterCity i TLK przewoźnik wprowadził kolejną obniżkę cen pod nazwą "Bilet Taniomiastowy". Średnio bonifikata wyniosła ponad 25 proc. I tak np. o 15 proc. mniej zapłacą podróżni jadący z Trójmiasta do Olsztyna. Promocja na ponad 30 proc. obowiązuje z kolei na trasach z Wrocławia do Łodzi (33 proc.), z Warszawy do Kielc (34 proc.) i z Lublina do Rzeszowa (36 proc.). Pełną listę tras objętych nową ofertą można znaleźć tutaj.

Oferta "Bilet Taniomiastowy" obowiązuje tylko w klasie 2. Łączy się jednak z ulgami ustawowymi.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama