×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Maj w Krakowie: sukces nowych połączeń


Z portu lotniczego w Krakowie skorzystało w maju tego roku 392,5 tys. podróżnych. To o 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok temu. Szczególnie dużą popularnością cieszą się nowe połączenia dużych przewoźników sieciowych: British Airways, SWISS i KLM-u.


Liczba pasażerów według miesięcy
Tegoroczny maj był jednocześnie rekordowym piątym miesiącem w historii lotniska. Ruch tylko na połączeniach regularnych wzrósł o 11 proc.

Więcej o 3 proc. było także operacji lotniczych. Łączna ich liczba osiągnęła poziom niecałych 3,3 tys.


Port lotniczy chwali się także wynikami przewozowymi na nowo otwartych w maju trasach. Do Londynu-Heathrow British Airways przewiozły już ponad 5 tys. pasażerów. Z kolei ze SWISS-em do Zurychu poleciało 4,6 tys. osób. Na pokładach samolotów KLM-u do i z Amsterdamu gościło z kolei 2,5 tys. podróżnych.

Warto dodać, iż trasy do Wielkiej Brytanii i Szwajcarii zostały zainaugurowane 1 maja br. Niespełna trzy tygodnie później (18.5) rozpoczęły się operacje do stolicy Holandii.

Relację z lotu klasą biznes między Krakowem a Londynem-Heathrow można przeczytać w kolejnym artykule z cyklu "Oblatywacz".


gość_b5017 - Profil
gość_b5017
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie