Maj w Krakowie: sukces nowych połączeń

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
02 czerwca 2015 09:01
37 komentarzy
Z portu lotniczego w Krakowie skorzystało w maju tego roku 392,5 tys. podróżnych. To o 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok temu. Szczególnie dużą popularnością cieszą się nowe połączenia dużych przewoźników sieciowych: British Airways, SWISS i KLM-u.
Reklama

Statystyki Kraków (KRK)
Tegoroczny maj był jednocześnie rekordowym piątym miesiącem w historii lotniska. Ruch tylko na połączeniach regularnych wzrósł o 11 proc.

Więcej o 3 proc. było także operacji lotniczych. Łączna ich liczba osiągnęła poziom niecałych 3,3 tys.


Port lotniczy chwali się także wynikami przewozowymi na nowo otwartych w maju trasach. Do Londynu-Heathrow British Airways przewiozły już ponad 5 tys. pasażerów. Z kolei ze SWISS-em do Zurychu poleciało 4,6 tys. osób. Na pokładach samolotów KLM-u do i z Amsterdamu gościło z kolei 2,5 tys. podróżnych.

Warto dodać, iż trasy do Wielkiej Brytanii i Szwajcarii zostały zainaugurowane 1 maja br. Niespełna trzy tygodnie później (18.5) rozpoczęły się operacje do stolicy Holandii.

Relację z lotu klasą biznes między Krakowem a Londynem-Heathrow można przeczytać w kolejnym artykule z cyklu "Oblatywacz".
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
misiok 2015-06-29 07:45   
misiok - Profil misiok
@gość_50884 - chyba lekko przesadzasz z tą krytyką. Wszystko byłoby OK, gdybyś napisał jeszcze na początku wypowiedzi: "moim zdaniem".
Bo MOIM ZDANIEM, Kraków ma swój urok i chętnie tam jeżdżę nawet tylko po to, by wypić kawę na Rynku, czy przespacerować się po Kazimierzu. W większości miast, które są atrakcjami turystycznymi nie ma wiele więcej ponad "kawałek starego miasta", czy to jest Kraków, Gdańsk, czy Praga lub Wiedeń.
Lotnisko w Krakowie jest w stanie budowy i za chwilę będzie całkiem ładne, więc nie wiem, bo nie napisałeś na czym jego "paskudność" polega.
gość_bdce7 2015-06-28 23:17   
gość_bdce7 - Profil gość_bdce7
gość_50884; dziękujemy za spostrzeżenia. Skoro twierdzisz, że jak każde polskie miasto to znaczy że na twoim podwórku też jest typowy polski "folklor" więc o co halo?
gość_50884 2015-06-28 20:46   
gość_50884 - Profil gość_50884
Wrocilem wlasnie z Krakowa i doloze sie do ich stytystyk za czerwiec, ale stwierdze tylko jedno: Krakow to chyba najbardziej przereklamowane miasto w Polsce z paskudnym lotniskiem i jakimis nawiedzanymi mieszkancami, ktorzy mysla, ze sa wszedzie naj, naj, naj. A w tym miescie oprocz kawalka starego miasta jest zwykle polskie miasto: szyre bloki poopinane szmatami reklamowymi, syf i typowy polski "folklor". Dziwie sie, ze tam jezdzi tyle turystow, nie chce obrazac ani dotknac mieszkancow-patriotow, ale w tym miescie jest jeszcze tyle do zrobienia, potencjal moze jest na wiecej, generalnie bylem, wystarczylo mi i na dlugo juz mnie tam nie bedzie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama