×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aerofłot odebrał 20. Suchoja SSJ100


Linia Aerofłot odebrała w piątek (29.5) jubileuszowego 20. Suchoja SSJ100. Samolot o oznaczeniu MSN 95089 otrzymał rejestrację RA-89051, a pełne malowanie otrzymał w firmie Spektr-Avia.Maszyna nosi imię Borysa Lahtina (Бориса Лахтина) ku pamięci zasłużonego pilota II wojny światowej oraz bohatera Rosji.

Suchoje Aerofłotu zabierają na pokład w sumie 87 pasażerów: 12 w klasie biznes oraz 75 w ekonomicznej. Maszyny napędzają dwa silniki PowerJet o oznaczeniu SaM146. Firma PowerJet to joint venture francuskiej firmy SNECMA i rosyjskiej NPO Saturn.

//www.pasazer.com/img/images/normal/such100,aeroflot,media2.jpg
Jeden z Superjetów w barwach Aerofłotu

Obecnie flota Aerofłotu składa się ze 160 samolotów, w tym 20 maszyn Suchoj SSJ100. Rosyjski przewoźnik zamówił łącznie 30 samolotów tego typu oraz podpisał zobowiązanie na kolejnych 20 sztuk. Linia obsługuje Suchojami loty na kilkudziesięciu kierunkach m.in. do miast w Rosji, Niemczech, Szwecji, Danii, Finlandii, Norwegii, Chorwacji, Rumunii, Łotwy, Estonii, na Ukrainie oraz Białorusi.

Piotr Bożyk
Fot. Aerofłotgość_e108a - Profil
gość_e108a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie