Singapore: Specjalne malowanie na dwóch A380

31 maja 2015 08:46
2 komentarze
Linia Singapore Airlines oficjlanie zaprezentowała w piątek (29.5) pierwszego z dwóch airbusów A380 w specjalnych barwach z okazji zbliżającego się 50-lecia niepodległości Singapuru. Tym samym przewoźnik dołącza do grona kilkunastu linii, które posiadają samoloty w specjalnych malowaniach.
Reklama
Pierwszy samolot w okolicznościowych barwach poleci na początku czerwca 2015 r., natomiast drugi w lipcu. Wspomniane dwa A380 będą latały do końca 2015 r. na trasach z Singapuru do Pekinu, Hong Kongu, Londynu, Bombaju, New Delhi, Szanghaju, Sydney i Zurychu.

Specjalne barwy, narodowe kolory Singapuru z godłem państwa, to grafika o łącznej długości 47m i wysokości 10m po obu stronach kadłuba. Na obudowie dwóch silników zostało umieszczone oficjalne logo 50. rocznicy Singapuru - SG50.

- Sukces Singapore Airlines jest ściśle powiązany z sukcesem Singapuru. Jaki może być lepszy sposób uczczenia 50. rocznicy niepodległości Singapuru niż dumne latanie z narodową flagą dookoła świata umieszczoną na kadłubie największego samolotu pasażerskiego na świecie - powiedział Goh Choon Phong, prezes Singapore Airlines.

Singapore Airlines organizują również konkurs plastyczny w połączeniu z dniem otwartym ośrodków szkoleniowych SIA 25 lipca. Tematem konkursu jest "Świętuj SG50 z SIA: Wzrastamy wraz z Narodem". Uczniowie szkół średnich i studenci, poniżej 30 lat, mogą składać cyfrowe kopie swoich dzieł wraz z opisem nie dłuższym niż 100 wyrazów na stronę SIAopenhouse.com do dnia 30 czerwca 2015 r.

Dla pasażerów Singapore Airlines uruchomiły specjalne promocje, aby zachęcić zarówno Singapurczyków przebywających za granicą jak i odwiedzających do przyjazdu do Singapuru z okazji uroczystości SG50. Od 20 maja do 10 lipca są oferowane 50 proc. zniżki na zakup biletów online/KrisFlyer do wybranych destynacji, dla podróży w tym samym okresie.

Dodatkowo Singapore Airlines i SilkAir ufundują 50 biletów. Pasażerowie, którzy zarezerwują lot Singapore Airlines lub SilkAir od 18 maja do 31 lipca 2015 r. i będą podróżować w tym okresie, mają szansę wygrać bilet w klasie ekonomicznej na trasach do Azji Płd-Wsch. Aby wziąć udział w loterii biletowej należy wejść na SQMIsg50draw.com.

Na pokładach pasażerowie mogą korzystać przez cały rok ze specjalnie przygotowanego zestawu filmów, programów TV i muzyki systemu rozrywki pokładowej - KrisWorld. Jest także przygotowane specjalne menu ze szczególnym uwzględnieniem specjałów kuchni singapurskiej. W nowej klasie Premium Economy, od 9 sierpnia będą dostępne przyborniki z emblematem SG50.

//www.pasazer.com/img/images/normal/singapore,malowanie,sg50,media.JPG

Interesujące ciekawostki i fakty:

Naklejana grafika:
  • Specjalna folia przedstawiające flagę Singapuru składa się z 50 elementów na każdy kadłub samolotu,
  • Druk grafiki trwał około 5 dni w systemie całodobowym,
  • Zużyto 12 rolek folii o wymiarach 1,2 m x 50 m,
  • Łączna powierzchnia to 720 m², to prawie dziewięć kortów do gry w badmintona,
  • Łączną powierzchnią zużytej folii można byłoby pokryć 56 dwupiętrowych autobusów.
Przygotowanie samolotu:
  • Aby przygotować samolot do naklejenia nowych barw należało usunąć dotychczasowe malowanie, co zajęło prawie tydzień 12 pracownikom,
  • Samolot należało pomalować na biało – co zajęło jeden dzień 10 pracownikom. Warto dodać, że proces malowania kadłuba wymaga pracy non-stop.
Instalacja nowych barw:
  • Instalacja nowej grafiki zajęła osiem dni.
Entuzjaści lotnictwa będą mogli nabyć do swoich kolekcji model samolotu w specjalnej edycji. Model w skali 1:200 będzie dostępny w KrisShop. Model w skali 1: 100, seria limitowana, będzie dostępny na zamówienie od 1 lipca.

Fot. Singapore Airlines

Ostatnie komentarze

adam7691 2015-06-01 01:36   
adam7691 - Profil adam7691
będę za niedługi czas w SIN, może uda się to cudo zobaczyć i zrobić foto, jeżeli tak obiecuję, że znajdzie się na stronie pasażera
gość_da9cc 2015-05-31 13:09   
gość_da9cc - Profil gość_da9cc
Zacne malowanie. Poza tym tylko kilkanaście linii ma samoloty w specjalnych barwach? o.O
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy