×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Singapore: Specjalne malowanie na dwóch A380


Linia Singapore Airlines oficjlanie zaprezentowała w piątek (29.5) pierwszego z dwóch airbusów A380 w specjalnych barwach z okazji zbliżającego się 50-lecia niepodległości Singapuru. Tym samym przewoźnik dołącza do grona kilkunastu linii, które posiadają samoloty w specjalnych malowaniach.Pierwszy samolot w okolicznościowych barwach poleci na początku czerwca 2015 r., natomiast drugi w lipcu. Wspomniane dwa A380 będą latały do końca 2015 r. na trasach z Singapuru do Pekinu, Hong Kongu, Londynu, Bombaju, New Delhi, Szanghaju, Sydney i Zurychu.

Specjalne barwy, narodowe kolory Singapuru z godłem państwa, to grafika o łącznej długości 47m i wysokości 10m po obu stronach kadłuba. Na obudowie dwóch silników zostało umieszczone oficjalne logo 50. rocznicy Singapuru - SG50.   

- Sukces Singapore Airlines jest ściśle powiązany z sukcesem Singapuru. Jaki może być lepszy sposób uczczenia 50. rocznicy niepodległości Singapuru niż dumne latanie z narodową flagą dookoła świata umieszczoną na kadłubie największego samolotu pasażerskiego na świecie - powiedział Goh Choon Phong, prezes Singapore Airlines.

Singapore Airlines organizują również konkurs plastyczny w połączeniu z dniem otwartym ośrodków szkoleniowych SIA  25 lipca. Tematem konkursu jest "Świętuj SG50 z SIA: Wzrastamy wraz z Narodem". Uczniowie szkół średnich i studenci, poniżej 30 lat, mogą składać cyfrowe kopie swoich dzieł wraz z opisem nie dłuższym niż 100 wyrazów na stronę SIAopenhouse.com do dnia 30 czerwca 2015 r. 

Dla pasażerów Singapore Airlines uruchomiły specjalne promocje, aby zachęcić zarówno Singapurczyków przebywających za granicą jak i odwiedzających do przyjazdu do Singapuru z okazji uroczystości SG50. Od 20 maja do 10 lipca są oferowane 50 proc. zniżki na zakup biletów online/KrisFlyer do wybranych destynacji, dla podróży w tym samym okresie.

Dodatkowo Singapore Airlines i SilkAir ufundują 50 biletów. Pasażerowie, którzy zarezerwują lot Singapore Airlines lub SilkAir od 18 maja do 31 lipca 2015 r. i będą podróżować w tym okresie, mają szansę wygrać bilet w klasie ekonomicznej na trasach do Azji Płd-Wsch. Aby wziąć udział w loterii biletowej należy wejść na SQMIsg50draw.com.

Na pokładach pasażerowie mogą korzystać przez cały rok ze specjalnie przygotowanego zestawu filmów, programów TV i muzyki systemu rozrywki pokładowej - KrisWorld. Jest także przygotowane specjalne menu ze szczególnym uwzględnieniem specjałów kuchni singapurskiej. W nowej klasie Premium Economy, od 9 sierpnia będą dostępne przyborniki z emblematem SG50.  

//www.pasazer.com/img/images/normal/singapore,malowanie,sg50,media.JPG

Interesujące ciekawostki i fakty:

Naklejana grafika:
 • Specjalna folia przedstawiające flagę Singapuru składa się z 50 elementów na każdy kadłub samolotu,
 • Druk grafiki trwał około 5 dni w systemie całodobowym,
 • Zużyto 12 rolek folii o wymiarach 1,2 m x 50 m,
 • Łączna powierzchnia to 720 m², to prawie dziewięć kortów do gry w badmintona,
 • Łączną powierzchnią zużytej folii można byłoby pokryć 56 dwupiętrowych autobusów.
Przygotowanie samolotu:
 • Aby przygotować samolot do naklejenia nowych barw należało usunąć dotychczasowe malowanie, co zajęło prawie tydzień 12 pracownikom,
 • Samolot należało pomalować na biało – co zajęło jeden dzień 10 pracownikom. Warto dodać, że proces malowania kadłuba wymaga pracy non-stop.
Instalacja nowych barw:
 •  Instalacja nowej grafiki zajęła osiem dni.
Entuzjaści lotnictwa będą mogli nabyć do swoich kolekcji model samolotu w specjalnej edycji. Model w skali 1:200 będzie dostępny w KrisShop. Model w skali 1: 100, seria limitowana, będzie dostępny na zamówienie od 1 lipca.

Fot. Singapore Airlinesgość_e108a - Profil
gość_e108a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

 • Data wylotu:

 • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
 • Data wyjazdu:
 • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
 • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie