SAS porozumiał się ze związkami

23 maja 2015 13:15
Skandynawskie linie SAS podpisały nowy układ zbiorowy ze szwedzkim związkiem zawodowym pilotów (SPF). To trzeci związek, który zgodził się na propozycję przewoźnika. Porozumienie osiągnięto dzień przed zaplanowanym strajkiem pilotów.
Reklama
W ramach restrukturyzacji SAS renegocjuje układy zbiorowe ze wszystkimi związkami zawodowymi pilotów. Już wcześniej linia porozumiała się w sprawie nowych warunków z duńskim związkiem i jednym z dwóch związków w Norwegii. Łącznie reprezentują one ponad połowę pilotów linii.

Negocjacje z SPF były bardzo napięte i zakończyły się zaledwie kilka godzin przed planowanym strajkiem szwedzkich pilotów. SAS prewencyjnie ograniczył liczbę połączeń z tego kraju, ale po osiągnięciu porozumienia zapewnił, że normalny rozkład zostanie przywrócony jak najszybciej.

- To był bardzo długi proces, ale jesteśmy zadowoleni z nowego układu zbiorowego, który zapewnia pracę członkom naszego związku - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Peter Larsson, przewodniczący SPF.

Swoje zadowolenie oraz uznanie dla pilotów wyraził również Rickard Gustafson, prezes SAS-u. Podkreślił on, że skandynawski przewoźnik zatrudnia bardzo dobrych pilotów. Dodał, że choć restrukturyzacja jest konieczna, to SAS nie odejdzie od skandynawskiego modelu zatrudnienia.

Cały czas istnieje jednak ryzyko strajku w Norwegii. Drugi ze związków z tego kraju, NSF, nadal nie zgodził się na proponowane przez przewoźnika warunki.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy