airBaltic poleci z Warszawy do Wilna

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
22 maja 2015 22:44
14 komentarzy
Kolejna nowość airBaltic na polskim rynku. Od 3 września łotewska linia połączy Warszawę z Wilnem. Loty będą obsługiwane codziennie.
Reklama
Przewoźnik ogłosił uruchomienie połączenia w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Poza lotami do Warszawy airBaltic uruchomi jeszcze pięć innych tras. W tym: cztery trasy przejęte od linii Air Lituanica, która zawiesiła działalność (Berlin, Bruksela, Paryż i Sztokholm) oraz nowe połączenie do Helsinek. Wszystkie te połączenia wystartują na początku września.
airBaltic informuje, że bilety w najtańszej taryfie będą kosztować od 59 euro w jedną stronę. Połączenie będzie obsługiwane samolotem bombardier Q400, który w konfiguracji airBaltic mieści 76 pasażerów.

Obecnie na trasie Warszawa-Wilno trzy razy dziennie lata LOT, wykorzystując samoloty tego samego typu.


To już drugie połączenie do Polski zapowiedziane w ciągu ostatnich dni przez airBaltic. Przewoźnik we wrześniu poleci także do Radomia z Rygi. Stanie się tym samym pierwszą linią obsługującą loty na to lotnisko.

airBaltic ma ambicję stać się przewoźnikiem dla wszystkich trzech krajów bałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii. Główną bazą i hubem przesiadkowym przewoźnika pozostanie Ryga, ale po upadku Air Lituanica linia zaoferuje znacznie więcej tras bezpośrednich z Wilna. Nie zamierza jednak tworzyć tam centrum przesiadkowego.

O strategii airBaltic w ubiegłym roku rozmawialiśmy z Martinem Gaussem, prezesem spółki (także w wersji rozszerzonej). Już wtedy Gauss zwracał uwagę, że Polska to interesujący rynek.

fot. Dominik Sipinski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_3903d 2015-07-03 15:32   
gość_3903d - Profil gość_3903d
No nareszcie. Mam mamę chorą w Wilnie, więc będę mogła latac nawet co tydzień na weekendy. Jak będą mieli bilety w przystępnych cenach, to jestem już teraz ich stałym klientem.
korrado2 2015-05-26 02:43   
korrado2 - Profil korrado2
Wszystko cudzik i miód, niektóre z tych tras naprawdę mają sens (nie zapominajmy, że to nie wszystko, bo jeszcze są dwie trasy, które połowicznie nas dotyczą, czyli te dwie ze Śledziowa/Świnoujścia, Ale trudno nie oprzeć się wrażeniu, że scenariusz jest ten sam: przewoźnik nagle, histerycznie, zaczyna otwierać mnóstwo połączeń, których uzasadnienie ekonomiczne jest... co najmniej wątpliwe. OLT, czy ostatnio ta wspaniała firma, która miała latać z regionalnych portów niewiadomo gdzie. Co to oznacza? Że jest w gigantycznych problemach finansowych, załamana płynność finansowa, więc, zgodnie z najnowszymi trendami w prowadzeniu "byznesa", należy sięgnąć po naiwniaków, którzy wykupią bilety na połączenia, które i tak nigdy się nie odbędą. No i tu jest problem. Jeszcze 20 lat temu na najwyższe stanowiska w korporacjach trafiali ludzie, którzy musieli się czymś wykazać, i którzy z domu wynosili podstawową znajomość praw rządzących cywilizowaną przedsiębiorczością. Dziś tylko ci, którzy wiedzą, jak wcisnąć kit potencjalnym, naiwnym klientom z własnego środowiska. Dlatego nie dziwcie się, że robienie w konia staje się tak powszechne. Liczba ludzi, których stać wzrasta. Liczba ludzie, którzy rozumieją, od dziesięcioleci pozostaje na tym samym poziomie. Smutne. A jeszcze smutniejsze, że to nasz kraj biorą sobie za cel. Bo wiedzą, że tutaj się da.
wroord 2015-05-24 22:33   
wroord - Profil wroord
Super, ale czy to nie jest juz czwarte podejscie na trasie WAW-VNO?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy