Air Lituanica zawiesiła działalność

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
22 maja 2015 22:31
1 komentarz
Litewska linia Air Lituanica zawiesiła działalność. Pasażerów, którzy mieli zarezerwowane bilety na trasy tej linii na najbliższe dni, obsłuży linia airBaltic - od września wznowi ona większosć tras Air Lituanica. Jeszcze niedawno Air Lituanica chwaliła się dobrymi wynikami.
Reklama

Zarząd przewoźnika podjął decyzję o zawieszeniu działalności w piątek (22.5) w południe czasu lokalnego. Poranne loty jeszcze się odbyły, ale po południu pasażerowie nie polecieli już do Berlina, Pragi, Brukseli i Sztokholmu.

Jeszcze kilka miesięcy temu przewoźnik chwalił się wzrostem liczby pasażerów w 2014 r. do 132 tys. osób i oczekiwał nawet 200 tys. podróżnych w tym roku.

Air Lituanica wykorzystywała flotę trzech samolotów: po jednym ATR 72, embraer 170 i embraer 175. Był to jedyny przewoźnik pasażerski, którego główną bazą było Wilno. Linia oferowała loty m.in. do Berlina, Brukseli, Pragi, Sztokholmu, Paryża, Amsterdamu i Tallina.

airBaltic przejmie zdecydowaną większość tras Air Lituanica. Z oferty wileńskiego lotniska zniknie jedynie trasa do Pragi, choć na połączeniach do Brukseli, Berlina, Paryża i Sztokholmu pasażerowie muszą się przygotować na przerwę. airBaltic uruchomi te trasy dopiero od 3 września.

Na połączeniu do Tallina częstotliwość z siedmiu do 11 lotów tygodniowo zwiększy Estonian Air.

fot. Alec Wilson (Flickr.com/CC)
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_15b2f 2015-05-23 14:55   
gość_15b2f - Profil gość_15b2f
a Wizz Air ma baze w Wilnie to rozumiem, że według redaktora to przewoźnik cargo skoro ten był jedynym przewoźnikiem pasażerskim na lotnisku w Wilnie
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama