×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Hispano-Suiza zbuduje nową fabrykę w Polsce


Hiszpański producent części zbuduje w Polsce swoją drugą fabrykę. Inwestycja zostanie zlokalizowana w Sędziszowie Małopolskim, w pobliżu działającego od 2001 r. pierwszego zakładu Hispano-Suiza. W fabryce powstaną części m.in. do airbusów A320 i boeingów 737.


Nowy zakład produkcyjny Hispano-Suiza rozpocznie produkcję w drugiej połowie przyszłego roku. Zatrudnienie w niej znajdzie około 200 osób. Kolejnych 50 nowych pracowników spółka chce zatrudnić w pierwszej fabryce na Podkarpaciu. 

Inwestycja jest związana z rosnącym zapotrzebowaniem na części produkowane przez należącą do grupy Safran Hispano-Suiza. 

W nowej fabryce będą powstawać łopatki i turbiny niskiego ciśnienia do silników CFM International LEAP oraz wirniki sprężarek niskiego ciśnienia do jednostek Silvercrest. Komponenty te trafią do jednostek napędowych m.in. modeli airbus A320neo, boeing 737MAX oraz COMAC C919, a także do odrzutowców biznesowych. 

Hispano-Suiza już wcześniej produkowała w Polsce części do silników CFM56, montowanych m.in. w airbusach A320 i A340 oraz boeingach 737.

To kolejna duża inwestycja w polskiej branży lotniczej. Zaledwie kilka dni temu współpracę z UTC Aerospace Systems przedłużył Boeing. O innych kontraktach pisaliśmy w ubiegłym roku.gość_4adc6 - Profil
gość_4adc6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie