Wizz Air zmienia wizerunek. Prezentacja w Warszawie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
19 maja 2015 21:53
51 komentarzy
Nowe barwy samolotów, eleganckie mundury załogi oraz przyjaźniejsza strona internetowa - tak zmienia się Wizz Air na swoje jedenaste urodziny. Przewoźnik zaprezentował zmiany dziś (19.5) w Warszawie. Jak dowiedział się Pasazer.com, wkrótce możemy spodziewać się też nowych tras.
Reklama
Wydarzenie związane z prezentacją nowego wizerunku Wizz Aira było zorganizowane z dużym rozmachem. Rano samolot został pokazany dziennikarzom w Budapeszcie, następnie przyleciał do Warszawy. Po starcie z Lotniska Chopina na pokładzie maszyny odbyła się konferencja prasowa, a potem pokaz nowych uniformów przy muzyce granej na żywo przez DJ'a. W wydarzeniu poza dziennikarzami z Polski i Węgier uczestniczyli też reporterzy z innych krajów.

- Nasza misja nie zmieniła się w ciągu 11 lat, ale inne jest otoczenie. Nowe czasy wymagają nowego podejścia od spółki takiej jak nasza - powiedział podczas konferencji prasowej w samolocie Wizz Aira József Varadi, prezes linii.


Wizz Air już wprowadził nową taryfę z wliczonym bagażem, nową stronę internetową oraz pierwszy pomalowany w nowe barwy samolot. Jeszcze w tym roku przewoźnik uruchomi nową stronę mobilną, wyszukiwarkę najniższych cen na stronie internetowej oraz zmieni uniformy załogi.

Na dzisiejszej prezentacji dziennikarze mogli już ocenić nowe mundury personelu pokładowego - są one znacznie bardziej stonowane. Kobiety będą ubrane w ciemnogranatowe uniformy z ciemnoróżowymi lampasami i wstawkami. Stewardzi z kolei będą nosili niebieskie koszule z ciemnoróżowymi elementami oraz granatowe marynarki. W ocenie Pasazer.com nowe mundury wyglądają świetnie.


W tej chwili wystrój kabin pozostanie bez zmian, ale jeszcze w tym roku można spodziewać się zmian również pod tym kątem. Zostaną one wprowadzone wraz z odbiorem pierwszych samolotów airbus A321, co ma nastąpić jesienią.


Nowe airbusy A321, podobnie jak wszystkie nowo odbierane A320, będą już pomalowane w nowe barwy. Pierwszy A320 w zmienionym malowaniu jest już gotowy do odbioru w Tuluzie. Starsze samoloty będą sukcesywnie przemalowywane - zaprezentowany dziś w Warszawie HA-LPW jest maszyną z 2009 r.

Varadi zaznaczył, że zmiany nie oznaczają jednak nowego modelu biznesowego.

- Najniższa cena nadal będzie głównym czynnikiem wyboru linii przez pasażera, pomimo zmian na rynku. Nie zmienimy modelu polegającego na byciu linią ultra-low-cost. Jednak w naszej strategii chcemy pójść dalej niż najniższa cena - zapewnił Varadi.


Dodał, że Wizz Air jest już przewoźnikiem ustabilizowanym na rynku i dlatego musi zmienić wizerunek na nieco bardziej poważny.

- Musimy być bardziej eleganccy, odświeżyć markę. Nie spoczywamy na laurach. Nasze nowe hasło to "odkryj nowe możliwości" - chcemy dawać pasażerom więcej niż w tej chwili się spodziewają, inspirować ich - wyjaśnił Varadi.

W rozmowie z Pasazer.com Varadi podkreślił, że w tym roku Wizz Air chce w Polsce przewieźć 5 mln pasażerów - o 500 tys. więcej niż rok temu. Zapowiedział stopniowy rozwój we wszystkich miastach, do których lata ta linia. Zapytany o wyniki sprzedaży w Lublinie powiedział, że są one obiecujące, ale linia nie chce zbytnio przyspieszać rozwoju w tym mieście. Do polskich baz linii trafią w przyszłym roku pierwsze A321 - Varadi zaznaczył jednak, że na razie nie została podjęta decyzja co do dokładnej lokalizacji tych większych samolotów.

Była to największa konferencja prasowa w historii Wizz Aira, zorganizował ją de Carvalho. Udział wzięło w niej 85 dziennikarzy spoza Polski i Węgier.


Jak dowiedział się Pasazer.com, już wkrótce Wizz Air ogłosi nowe trasy z jednego z polskich lotnisk.

Więcej zdjęć z prezentacji nowego malowania i mundurów Wizz Aira na naszej stronie na Facebooku.

fot. Dominik Sipinski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_2af05 2015-06-18 08:21   
gość_2af05 - Profil gość_2af05
gość_fa81b, gość_a42e8 skąd takie info?
gość_a42e8 2015-06-17 17:34   
gość_a42e8 - Profil gość_a42e8
gość_fa81b- chodzą słuchy po terminalu ,ze Wizz doda 2 kierunki z LUZ NA W15
gość_fa81b 2015-06-17 16:01   
gość_fa81b - Profil gość_fa81b
Jakąś konferencja ma być w przyszłym tygodniu Wizza, może wreszcie coś ogłosza z Poznania albo z Lublina, ostatni dzwonek na W 15!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy