Wizz Air wprowadza nową taryfę all-inclusive

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
18 maja 2015 19:51
2 komentarze
Wizz Air wprowadził nową ofertę taryfową "Plus". Zastępuje ona dotychczas dostępne taryfy "Premium" i "Premium Plus". W ramach nowej oferty pasażerowie będą mieli wliczony w cenę m.in. duży bagaż podręczny i rejestrowany do 32 kg.
Reklama

W nowej ofercie przewoźnika zawarte będą także: wybór miejsca w samolocie, pierwszeństwo wejścia na pokład, odprawa na lotnisku oraz możliwość zmiany rezerwacji w usłudze Wizz Flex. Bilet "Plus" będzie tańszy niż dokupienie wszystkich zawartych w tej ofercie usług osobno.

Na razie nowa taryfa jest dostępna jedynie na stronie internetowej przewoźnika. W ciągu kilku najbliższych miesięcy pasażerowie będą mogli zarezerwować bilety w tej taryfie również poprzez aplikację mobilną linii.

Nowa taryfa nie ma stałej ceny w odniesieniu do podstawowej taryfy. Na kilku sprawdzonych przez Pasazer.com trasach bilety "Plus" było o 200-300 zł droższe niż w ofercie podstawowej. Od cen taryfy "Plus" obowiązują zniżki w ramach programu Wizz Discount Club.

Taryfa "Plus" Wizz Aira jest ofertą bardzo podobną do wprowadzonej w sierpniu ubiegłego roku taryfy "Business Plus" Ryanaira. Węgierska linia oferuje większy limit bagażu rejestrowanego (32 kg wobec 20 kg w Ryanairze), ale w przeciwieństwie do irlandzkiego konkurenta nie oferuje szybkiego przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa.

Ryanair kieruje swoją ofertę jednoznacznie dla pasażerów biznesowych. Wizz Air w komunikacie prasowym nie odnosi się do tego.

- U naszych konsumentów zaobserwowaliśmy duże zainteresowanie dodatkowymi usługami i cieszy nas fakt, iż teraz możemy zaoferować im rozbudowany pakiet w niższej cenie - mówi György Abrán, dyrektor handlowy Wizz Aira.
Reklama

Ostatnie komentarze

adam7691 2015-05-19 00:41   
adam7691 - Profil adam7691
nigdy jeszcze nie leciałem W6, w tej sytuacji może się skuszę....

... albo zaczekam, aż w cenie biletu będzie więcej niż w LOT, chociaż to chyba już się stało ...
gość_70c30 2015-05-18 23:01   
gość_70c30 - Profil gość_70c30
taryfa ta działa od co najmniej tygodnia...
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama