×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Konsorcjum europejskich firm operatorem lotniska w stolicy Chile


Od 1 października br. zarządcą lotniska w stolicy Chile - Santiago - będzie konsorcjum "Nuevo Pudahuel". Zostało powołane przez trzy europejskie spółki: Aéroports de Paris (45 proc.), VINCI Airports (40 proc.) i Astaldi (15 proc.).


Konsorcjum wygrało w przetargu ogłoszonym 4 lutego 2015 r. przez chilijski rząd na obsługę oraz przebudowę Arturo Merino Benitez Airport - głównego lotniska w kraju. Umowa z nowym podmiotem zarządzającym będzie obowiązywała przez 20 lat.


Głównymi zadaniami konsorcjum będzie przede wszystkim renowacja istniejącej infrastruktury oraz remont i rozbudowa funkcjonującego obecnie kompleksu. Ponadto, Nuevo Pudahuel, zajmie się pozyskaniem finansowania, utworzeniem projektu i budowy nowego terminalu o powierzchni 175 tys. m kw., który przyniesie lotnisku w Santiago wzrost przepustowości do 30 mln pasażerów rocznie.

Przez cały okres koncesji nowy zarządca będzie także odpowiedzialny za kierowanie infrastrukturą całego lotniska, włączając stary i nowy terminal, parkingi oraz inne przyszłe elementy okołolotniskowe.

Pracami projektowymi i budowlanymi zajmie się konsorcjum dwóch firm (z równym podziałem udziałów): VINCI Construction Grands Project oraz Astaldi.

Fot. Phillip Capper (flikr.com/CC)gość_763e4 - Profil
gość_763e4
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie