Aplikacja Lufthansy na Apple Watch

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
14 maja 2015 07:53
Niemiecki przewoźnik udostępnił pasażerom aplikacje na najnowsze urządzenie Apple. Użytkownicy Apple Watch będą mogli sprawdzić informacje o swoich lotach, a także wyświetlić na zegarku kartę pokładową.
Reklama

Aplikacja dostarczy pasażerom kluczowe informacje dostępne 24 godziny na dobę. Nowa aplikacja na Apple Watch jest kompatybilna z aplikacją Lufthansy na iPhone'y i iPady poprzez Bluetooth. Można ją pobrać bezpłatnie z App Store.

- Znaczenie aplikacji mobilnych stale rośnie. Dzięki nowej aplikacji nasi pasażerowie będą mogli sprawdzać aktualności związane ze swoim rejsem bez sięgania po smartfona - powiedział Jens Bischof, członek zarządu Lufthansa German Airlines ds. sprzedaży, produktu i marketingu.

Nowa aplikacja Apple Watch korzysta z technologii integrującej wszystkie informacje związane z rejsem i wyświetla je w czytelny sposób. Dzień przed zaplanowanym połączeniem przypomina pasażerom o odlocie, przesyła aktualne statusy, wyświetla godzinę odprawy, informacje o terminalu, bramce i miejscu na pokładzie. Służy również jako licznik, odliczając co do minuty czas, jaki pozostał do wejścia na pokład.


Grafika została zaprojektowana specjalnie na Apple Watch. Powyższe funkcje będą na początku dostępne jedynie dla użytkowników programu Miles&More, którzy zalogują się do aplikacji Lufthansy na iPhone'ach lub iPad'ach. Pasażerowie, którzy nie uczestniczą w programie lojalnościowym, otrzymają dostęp do tych funkcjonalności nieco później. Wszyscy goście będą mogli wyświetlić swoje karty pokładowe w Passbooku na swoich Apple Watchach i użyć ich przy odprawie.


Na zegarku można będzie też wyświetlić aktualne informacje dotyczące pogody w destynacji docelowej. Tak samo jak w przypadku istniejących już aplikacji, tak i tym razem o opinie i pomysły rozwoju nowej aplikacji została poproszona duża grupa pasażerów.

Lufthansa była pierwszym przewoźnikiem, który rozwinął i uruchomił mobilną kartę pokładową, która już w 2008 roku umożliwiła odprawę bez konieczności użycia papieru. Dzisiaj ponad 50 proc. pasażerów Lufthansy odprawia się przy jej użyciu.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama