CFM: Pierwszy lot silnika LEAP-1B

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
07 maja 2015 18:12
Firma CFM International poinformowała dziś (7.5), że 29 kwietnia w Victorville (USA) rozpoczęły się próby w locie silnika LEAP-1B z nowej rodziny jednostek napędowych CFM LEAP-X, które będą montowane w modelach boeingów B737 MAX.
Reklama

Certyfikacja silników LEAP-1B ma zakończyć się w przyszłym roku. Pierwsza dostawa B737 MAX planowana jest rok później - w połowie 2017 r. Rodzina LEAP-X składa się z trzech modeli silników:
  • LEAP-1A (A319neo, A320neo, A321neo),
  • LEAP-1B (B737 MAX 7, MAX 8, MAX 9),
  • LEAP-1C (COMAC C919).
- Wyniki testów LEAP-1A potwierdziły nasze wcześniejsze ustalenia podczas prób naziemnych. Silnik działał bez zarzutu i nie miał żadnej usterki co pozwoli nam na zwiększenie liczby godzin testowych w stosunku do początkowego planu. Silnik powróci za około miesiąc do jednostki badawczej w Villaroche we Francji, aby kontynuować testy naziemne - powiedział Steven Crane, szef pilotów testowych GE Engines.

//www.pasazer.com/img/images/normal/cfm,ge,leap1b,media%20(2).jpg
CFM International to spółka joint venture pomiędzy amerykańskim GE Aviation, należącym do General Electric oraz francuską firmą Snecma, która należy do francuskiego koncernu Safran. CFM jest jednym z największych dostawców silników do samolotów wąskokadłubowych na świecie. Do tej pory producent dostarczył ponad 25 tys. silników z rodziny CFM56. Nazwa silników wywodzi się od oznaczeń jednostek napędowych obu spółek GE - CF6 oraz Snecma - M56.

Piotr Bożyk
Fot. GE Aviation/CFM
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama