Emirates SkyCargo poleci do Columbus

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
07 maja 2015 13:46
Emirates SkyCargo, frachtowa społka Emirates, zapowiedziała uruchomienie lotów cargo na lotnisko Rickenbacker w Columbus, stolicy stanu Ohio w USA. Połączenie, które przewoźnik zainauguruje już 27 maja br., będzie realizowane raz w tygodniu.
Reklama

Piętnasty co do wielkości ośrodek miejski Stanów Zjednoczonych dołączy do światowej siatki połączeń towarowych Emirates jako 48. miasto na świecie i 6. w USA. Emirates SkyCargo poinformowały o otwarciu połączenia przy okazji 7. edycji Air Cargo Europe, wystawy i konferencji trwającej obecnie w Monachium, podczas której przewoźnik prezentuje swoje produkty i usługi.

Loty na trasie do Columbus będzie obsługiwał boeing B777F, którego pojemność przewozowa wynosi około 102 ton. Dzięki zastosowaniu jednych z najszerszych drzwi cargo na pokładzie głównym samolot ten będzie mógł realizować także transport ponadgabarytowy i przewozić większe partie towaru.

//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,skycargo,b777f,tony,rodgers.jpg
- Samoloty towarowe odgrywają znaczącą rolę w naszej strategii, a poszerzenie naszej siatki połączeń o Columbus umożliwi nam obsługę przedsiębiorców w regionie środkowo-zachodnim Stanów Zjednoczonych, a także, dzięki naszemu hubowi w Dubaju, w pozostałych miastach z naszej globalnej siatki. Ponadto usprawni to transport towarów i otworzy nowe rynki firmom amerykańskim – powiedział Nabil Sultan, Emirates Divisional Senior Vice President, Cargo.

Columbus będzie punktem odbioru i wysyłki głównie produktów modowych, leków, części samochodowych, elektroniki i maszyn. Loty będą realizowane w każdą środę, z międzylądowaniem w Kopenhadze na trasie do Columbus oraz w Chicago i Kopenhadze w drodze powrotnej do Dubaju.

W siatce połączeń towarowych Emirates SkyCargo znajdują się takie amerykańskie miasta, jak: Chicago, Atlanta, Houston, Los Angeles i Nowy Jork. Przewoźnik realizuje także usługi cargo w ramach rejsów pasażerskich do San Francisco, Seattle, Waszyngtonu, Bostonu i Dallas.

Obecnie flota Emirates SkyCargo składa się z 14 boeingów: dwóch B747-400F oraz 12 B777F.

Fot. Tony Rodgers
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama