Kay Kratky nowym prezesem Austrian Airlines

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
06 maja 2015 20:07
1 komentarz
Kay Kratky 12 maja zostanie przedstawiony, podczas posiedzenia rady nadzorczej Lufthansy, jako kandydat na prezesa Austrian Airlines . Ma zastąpić Jaana Albrechta, który przyjął posadę prezesa linii SunExpress.
Reklama

1 sierpnia Kay Kratky zastąpi na stanowisku Jaana Albrechta, który będzie zarządzać spółką SunExpress, joint venture Lufthansy i Turkish Airlines.

- Po trudnym dla Austrian Airlines okresie, firma jest na dobrej drodzy aby dalej się rozwijać i konkurować na rynku. Teraz skupiamy się głównie na rozsądnej modernizacji floty i umocnieniu pozycji Wiednia jako portu przesiadkowego. Kay Kratky jest idealnym kandydatem, który zapewnia realizację wyznaczonych celów – powiedział Carsten Spohr, prezes zarządu Lufthansa AG.

- Cieszę się, że Kay Kratky jest w szeregach naszej grupy i przejmie stery w Austrian Airlines. To bardzo doświadczony i poważany menedżer branży lotniczej. Jestem przekonany, że Kay Kratky wprowadzi linię w kolejną fazę rozwoju – umocnienia pozycji hubu w Wiedniu, rosnącej dochodowości i poszukiwania możliwości wzrostu – powiedział Harry Hohmeister, przewodniczący razy nadzorczej Austrian Airlines.

//www.pasazer.com/img/images/normal/Kay%20Kratky.JPG
Kay Kratky (57) jest członkiem zarządu Lufthansa German Airlines od 2011 roku. Jako dyrektor operacyjny jest odpowiedzialny za połączenia oraz port przesiadkowy we Frankfurcie, który zatrudnia ok. 20 tys. osób.

Kay Kratky urodził się we Frankfurcie. Przed rozpoczęciem kariery w Lufthansie szkoleniem na pilota w 1979 roku, ukończył studia z zakresu inżynierii mechanicznej na Uniwersytecie Technicznym w Darmstadt. Został szkolącym kapitanem i szefem floty boeingów B747, a do 2001 roku obejmował stanowisko dyr. operacyjnego spółki Lufthansa Cargo.

Po zakończeniu pracy na stanowiskach dyrektora zarządzania transportem oraz kapitana MD-11F, został w 2008 roku mianowany dyrektorem zarządzającym firmy Jade Cargo International z siedzibą w chińskim Shenzen. Od 2011 r. Kratky był dyrektorem operacyjnym oraz członkiem zarządu części pasażerskiej Lufthansy.

Fot. Lufthansa
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_17dd0 2015-05-07 14:18   
gość_17dd0 - Profil gość_17dd0
Są firmy gdzie menagerami są fachowcy...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama