×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Serbia i Air China podpisały umowę code-share


Wczoraj (5.5) podpisana została umowa code-share między Air Serbia a Air China. Dotyczy ona obsługi ruchu pasażerskiego między Belgradem a Pekinem.


Sygnowanie nowego porozumienia stało się możliwe dzięki odnowieniu w ubiegłym roku Umowy o Transporcie Lotniczym między Serbią a Chinami. Jej pierwotny kształt pochodził jeszcze z 1972 r. i regulował prawa przewozowe między dwoma państwami. W 2014 r. zdefiniowano dwóch przewoźników i doprecyzowano sposób podziału usług.

Na mocy nowej umowy code-share Air Serbia umieści swój kod (JU) na trasie Wiedeń - Pekin obsługiwanej przez Air China. W zamian chiński partner będzie mógł wprowadzić swoje oznaczenie na lotach Belgrad - Wiedeń, na których operatorem jest serbska linia. Tym sposobem ruch między stolicami Serbii i Chin kierowany będzie przez port lotniczy Wiedeń-Schwechat.

Ponadto, linie będą poszukiwać dalszych możliwości połączeń przez inne punkty przesiadkowe. Dlatego możemy się wkrótce spodziewać kolejnych rozszerzeń umowy.

- Porozumienia code-share to fundament naszej strategii polegającej na tworzeniu elastycznej oferty podróży do różnych miejsc na świecie. Partnerstwo z Air China jest jednym z najważniejszych kroków, którzy umożliwi nam dostęp do rynku chińskiego. Jesteśmy pewni, że współpraca między liniami nie pozostanie bez pozytywnego wpływu dla dalszego rozwoju tradycyjnie przyjaznych stosunków między Serbią a Chinami. Mamy także nadzieję, że ułatwi to także wzmocnienie relacji ekonomicznych - mówi Dane Kondić, prezes Air Serbia.gość_e57a3 - Profil
gość_e57a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie