Rozszerzone umowy code-share Etihadu

5 maja 2015 09:58
Stopniowo od końca marca br. linie Etihad Airways rozszerzają umowy code-share ze swoimi partnerami. Dotyczy to zarówno lotów z Abu Zabi jak również z różnych portów lotniczych na świecie.
Reklama
Z wejściem w życie rozkładu lotów na sezon letni 2015 przewoźnik znad Zatoki Perskiej podpisał umowę z kolejną południowokoreańską linią. Dzięki temu będzie on mógł zaoferować przez swój system rezerwacyjny połączenia z Seulu-Incheon, na których operuje Asiana. I tak porozumieniem objęto trasy do: Fukuoki, Kumamoto, Matsuyamy, Miyazaki, Osaki-Kansai i Takamatsu. Warto także zaznaczyć, że na połączeniach między Seulem a Osaką i Fukuoką Etihad współpracuje także z Korean Air.

Od 30 marca na kolejnych rejsach Etihadu z Abu Zabi pojawiają się stopniowo kody Jet Airways. Oznaczenie indyjskiej linii (9W) zobaczymy na trasach do: Dallas, Edynburga, Jaipuru, Kalkuty, Los Angeles, Perth, San Francisco i Zurychu.

W połowie kwietnia Air Seychelles może także sprzedawać bilety przez Abu Zabi do Hongkongu. Ponadto, od lipca obaj przewoźnicy zmieniają model obsługi trasy między Seszelami o ZEA. Obsługa trasy będzie podlegała stałemu code-share'owi, a obaj przewoźnicy będą operowali z taką samą częstotliwością samolotem airbus A320.

Nowością jest porozumienie jakie linia ze Zjednoczonych Emiratów Arabski zawarła z American Airlines. W ramach porozumienia kody arabskiego przewoźnika pojawią się stopniowo (od 29 kwietnia br.) na lotach wykonywanych przez amerykańską linię z Dallas do: Albuquerque, Jacksonville (FL), Kansas City, Memphis, Nashville, Nowego Orleanu, Sacramento, San Diego i San Jose. W zamian Etihad umieści kody AA na swoich rejsach z Abu Zabi do Dallas i San Francisco.

30 kwietnia br. rozszerzeniu o kolejne trasy uległa także umowa między Etihadem a Malaysia Airlines. Dzięki temu kod malezyjskiej linii pojawi się na rejsach z hubu arabskiego przewoźnika do Dammamu i Rijadu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy