Kontynuacja dobrych osiągnieć Air Serbii po I kwartale

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
05 maja 2015 07:52
1 komentarz
Air Serbia kontynuuje dobrą passę zapoczątkowaną w 2014 r. W pierwszym kwartale br. obsłużyła o 26 proc. więcej pasażerów (453 tys.). O 61 proc. zwiększył się ruch cargo. Rozszerzone zostały umowy code-share, dzięki czemu linia oferuje już 29 kierunków międzykontynentalnych.
Reklama

W okresie od stycznia do końca marca br. ruch mierzony współczynnikiem RPK wzrósł do poziomu 39 mln euro (+44 proc.). Oferowanie z kolei zwiększyło się o 15 proc.

Na rozwój siatki połączeń wpływa także rozszerzenie umów code-share tak na trasy regionalne jak i transkontynentalne. W pierwszym kwartale 2015 nowe porozumienia zostały zawarte m. in. z Adria Airways, Aerofłotem, airberlin, Air France, Alitalią, Bulgaria Air, Etihad Airways i Etihad Regional (operującym jako Darwin Airlines), KLM-em i TAROM-em. Dzięki temu Air Serbia oferuje bilety to tak odległych miejsc jak Seul, Singapur, Ho Chi Minh City czy do 4 miast w Australii.

Punktualność wykonywanych operacji wyniosła 86 proc.

Obecnie w całej grupie Air Serbii (włączając w to spółki zależne: Air Serbia Catering i Air Serbia Ground Services) zatrudnionych jest ok. 2300 osób.

Ważnym elementem wspierającym dystrybucję biletów było podpisanie umowy sprzedażowej z Abacus International - pośrednikiem głównie na region Azji Pacyficznej.

Air Serbia chwali się także nagrodami i wyróżnieniami. Portal AirlineRatings.com uznał ją za najlepszego przewoźnika w regionie przyznając 6 gwiazdek w kategorii bezpieczeństwa i 5 za produkt. Tym samym linia awansowała z pozycji Przewoźnika Regionalnego ("Regional Carrier") na status Przewoźnika Full Service ("Full Service Carrier").

Ważnym wyróżnieniem było uznanie umundurowania załóg serbskiej linii za drugie najlepsze na świecie. Rankingu takiego dokonał w styczniu br. elitarny magazyn "Marie France".

- Nadal czerpiemy duże korzyści z naszego wzrostu, który napędzany jest rozwojem własnej siatki połączeń jak i znacznym rozszerzeniem umów code-share. Nasze wyniki potwierdzają skuteczność przyjętej strategii biznesowej i z dużą nadzieję pozwalają spoglądać w przyszłość. Nie będziemy jednak osiadać na laurach i zamierzamy dalej wdrażać innowacyjne produkty i usługi. Wszystko to, aby nasi goście mogli czuć się komfortowo i bezpiecznie na pokładach samolotów - mówi Dane Kondić, prezes Air Serbia.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_84208 2015-05-05 10:48   
gość_84208 - Profil gość_84208
ehh a kiedy wreszcie odprawa online na stronie JU?:)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama