Lepsze wyniki Airbus Group w I kwartale

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
04 maja 2015 07:06
Koncern Airbus Group wypracował w I kwartale br. skonsolidowany zysk netto w wysokości 795 mln euro. To o 82 proc. więcej niż w tym samym okresie 2014 r. Nieznacznie zmalały jednak przychody oraz liczba zamówień samolotów netto.
Reklama

- Zaczęliśmy 2015 r. od dobrych wyników operacyjnych i skuteczniejszego generowania środków pieniężnych, do czego przyczyniła się sprzedaż aktywów - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Tom Enders, główny dyrektor finansowy Airbus Group. - Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia celów wyznaczonych na 2015 r. Nasz portfel zamówień stanowi solidny fundament dla przyszłego wzrostu.

Przychody Airbus Group w I kwartale wyniosły 12,08 mld euro, czyli o 4,5 proc. mniej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Wynikało to przede wszystkim z harmonogramu dostaw. Największe dostawy w tym roku, szczególnie modeli A350 oraz A380, koncern zaplanował na późniejsze miesiące 2015 r.

W pierwszych trzech miesiącach tego roku Airbus dostarczył 134 samoloty, czyli o 7 mniej niż w tych samych miesiącach 2014 r. Przychody z dostaw samolotów komercyjnych wyniosły 8,6 mld euro. Korzystne dla producenta kursy walut zniwelowały nieco mniejszą liczbę dostaw. Segment Helicopters zanotował przychody w wysokości 1,3 mld euro, a segment Defence and Space - 2,6 mld euro.

Airbus w segmencie komercyjnym zebrał 101 zamówień netto - to o 2 mniej niż rok temu. Więcej zamówień niż rok temu zanotowały segmenty Helicopters i Defence and Space. Wartość nowych zamówień wyniosła 21 mld euro, czyli tyle samo, ile rok temu. Wartość całego portfela zamówień wzrosła do 955 mld euro z 858 mld euro na koniec 2014 r. Wzrost wynika nie tylko z nowych zamówień, ale także ze zmiany wyceny już podpisanych kontraktów w związku z aprecjacją dolara.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama