×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lepsze wyniki Airbus Group w I kwartale


Koncern Airbus Group wypracował w I kwartale br. skonsolidowany zysk netto w wysokości 795 mln euro. To o 82 proc. więcej niż w tym samym okresie 2014 r. Nieznacznie zmalały jednak przychody oraz liczba zamówień samolotów netto.Zaczęliśmy 2015 r. od dobrych wyników operacyjnych i skuteczniejszego generowania środków pieniężnych, do czego przyczyniła się sprzedaż aktywów - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Tom Enders, główny dyrektor finansowy Airbus Group. - Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia celów wyznaczonych na 2015 r. Nasz portfel zamówień stanowi solidny fundament dla przyszłego wzrostu.

Przychody Airbus Group w I kwartale wyniosły 12,08 mld euro, czyli o 4,5 proc. mniej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Wynikało to przede wszystkim z harmonogramu dostaw. Największe dostawy w tym roku, szczególnie modeli A350 oraz A380, koncern zaplanował na późniejsze miesiące 2015 r.

W pierwszych trzech miesiącach tego roku Airbus dostarczył 134 samoloty, czyli o 7 mniej niż w tych samych miesiącach 2014 r. Przychody z dostaw samolotów komercyjnych wyniosły 8,6 mld euro. Korzystne dla producenta kursy walut zniwelowały nieco mniejszą liczbę dostaw. Segment Helicopters zanotował przychody w wysokości 1,3 mld euro, a segment Defence and Space - 2,6 mld euro. 

Airbus w segmencie komercyjnym zebrał 101 zamówień netto - to o 2 mniej niż rok temu. Więcej zamówień niż rok temu zanotowały segmenty Helicopters i Defence and Space. Wartość nowych zamówień wyniosła 21 mld euro, czyli tyle samo, ile rok temu. Wartość całego portfela zamówień wzrosła do 955 mld euro z 858 mld euro na koniec 2014 r. Wzrost wynika nie tylko z nowych zamówień, ale także ze zmiany wyceny już podpisanych kontraktów w związku z aprecjacją dolara. 

gość_e108a - Profil
gość_e108a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie