×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Greenland w stowarzyszeniu ERA


Linia lotnicza z Grenlandii została 53. członkiem Stowarzyszenia Europejskich Regionalnych Linii Lotniczych (ERA). To już trzecia spółka, która dołączyła do tego związku w tym roku.


Air Greenland to największy przewoźnik obsługujący tę należącą do Danii wyspę. Powstał w 1960 r. i obecnie posiada flotę 35 statków powietrznych (samolotów i helikopterów). Największy we flocie jest jeden airbus A330. Przewoźnik obsługuje głównie loty pomiędzy miastami na Grenlandii, ale lata również do Kopenhagi, Aalborga i Keflaviku. Latem Air Greenland uruchomi połączenia do Hamburga. 

Przewoźnik należy w całości do SAS-u.

- Air Greenland są zachwycone, że mogliśmy dołączyć do ERA. Wykonywanie operacji lotniczych w rejonie arktycznym niesie ze sobą szereg wyzwań, a teraz będziemy mieli pewność, że te trudności zostaną przedstawione europejskim regulatorom - podkreślił cytowany w komunikacie prasowym Michael Højgaard, dyrektor wykonawczy Air Greenland. 

Również Simon McNamara, dyrektor generalny ERA, podkreślił, że warunki lotów Air Greenland są wyjątkowe, więc linia wniesie do stowarzyszenia zupełnie nowe spojrzenie na wiele kwestii. 

Członkiem ERA do momentu likwidacji był Eurolot. 

fot. Aero Icarus (Flickr.com/CC)


gość_440a4 - Profil
gość_440a4
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie