Air Greenland w stowarzyszeniu ERA

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
01 maja 2015 10:15
Linia lotnicza z Grenlandii została 53. członkiem Stowarzyszenia Europejskich Regionalnych Linii Lotniczych (ERA). To już trzecia spółka, która dołączyła do tego związku w tym roku.
Reklama

Air Greenland to największy przewoźnik obsługujący tę należącą do Danii wyspę. Powstał w 1960 r. i obecnie posiada flotę 35 statków powietrznych (samolotów i helikopterów). Największy we flocie jest jeden airbus A330. Przewoźnik obsługuje głównie loty pomiędzy miastami na Grenlandii, ale lata również do Kopenhagi, Aalborga i Keflaviku. Latem Air Greenland uruchomi połączenia do Hamburga.

Przewoźnik należy w całości do SAS-u.

- Air Greenland są zachwycone, że mogliśmy dołączyć do ERA. Wykonywanie operacji lotniczych w rejonie arktycznym niesie ze sobą szereg wyzwań, a teraz będziemy mieli pewność, że te trudności zostaną przedstawione europejskim regulatorom - podkreślił cytowany w komunikacie prasowym Michael Højgaard, dyrektor wykonawczy Air Greenland.

Również Simon McNamara, dyrektor generalny ERA, podkreślił, że warunki lotów Air Greenland są wyjątkowe, więc linia wniesie do stowarzyszenia zupełnie nowe spojrzenie na wiele kwestii.

Członkiem ERA do momentu likwidacji był Eurolot.

fot. Aero Icarus (Flickr.com/CC)
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama