Autocysterna dla Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
30 kwietnia 2015 08:52
5 komentarzy
28 kwietnia 2015 r. doszło do podpisania umowy między zarządcą lotniska Olsztyn-Mazury - spółką Warmia i Mazury Sp. z o.o., a dostawcą autocysterny - firmą Stokota Sp. z o.o. Nowy nabytek ma pojawić się w porcie lotniczym do końca sierpnia br.
Reklama

Sygnatariuszami umowy byli: ze strony zarządy lotniska - Leszek Krawczyk - prezes, a ze strony dostawcy - Tomasz Miłosz - wiceprezes. Firma Stokota Sp. z o.o. wygrała trzecią część postępowania przetargowego ogłoszonego w styczniu 2015 r. na „Zakup, instalację i uruchomienie urządzeń do utrzymania lotniska i obsługi naziemnej samolotów wraz z Infrastrukturą telekomunikacyjną służb lotniska w ramach realizacji projektu pn.: „Regionalny Port Lotniczy Olsztyn-Mazury – zapisanego w indykatywnym wykazie indywidualnych projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Warmii i Mazur na lata 2007 – 2013".

Autocysterna na paliwo lotnicze JET-A1 zostanie zbazowana na lotnisku w Szymanach do końca sierpnia br. Jej zadaniem będzie tankowanie zaparkowanych na płycie postojowej samolotów.

Koszt nowego zakupu wyniósł nieco ponad 1,22 mln zł.

Fot. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_a5e09 2015-05-02 14:27   
gość_a5e09 - Profil gość_a5e09
Lubie czyste puszcze i knieje :)
flight007eu 2015-05-01 23:58   
flight007eu - Profil flight007eu
Musze przyznac ze nie moge wyjsc z podziwu jak ta inwestycja zostala zaakceptowana przez UE.Terminal jest naprawde super, wiekszy chyba nawet od tego ostatnio oddanego w Lublinie , ktory nota bene UE nakazala zmniejszyc i wyszedl taki nieco potworek nie przypominajacy pierwowzoru, cala infrastruktura z innymi budynkami pomocniczymi tez robi wrazenie tylko jest jedno ZASADNICZE ALE.... kto bedzie z tego wzniesionego w srodku puszczy portu lotniczego latal???? Prosze mnie zle nie zrozumiec - zycze Mazurom , Olsztynowi jak najlepiej ale tez jestem realista...lotnisko jak marzenie tylko wlasciwie jedno wieksze miasto w poblizu tj. Olsztyn,. Bialystok ktory jet spory i tez nie ma lotniska jest bardzo daleko i prawie taki sam dystans dzieli go do warszawy wiec rzecz jasna ze wzgl na ilosc polaczen ze stolicy beda WAW lub WMI wybierane najczesciej....wybudowac lotnisko to jedno a utrzymac to drugie , znacznie trudniejsze zadanie. Oby nie podzielio to ladne lotnisko losu Radomia lub Gdyni gdy UE zacznie dopominc sie o zwrot nakladow na projekt ktory nie mial szans powodzenia. wystarczy popatrzec jak o wiele wiekszemu Lublinowi idzie ciezko walka o zdobycie deklarowanych 300 tys pax rocznie a to miast ma znacznie wiekszy potencjal niz Olsztyn, nietety czarno to widze:((( obym sie mylil....Pozdrawiam z UK:)
gość_c4299 2015-05-01 13:12   
gość_c4299 - Profil gość_c4299
to fajnie jak ktoś przyleci to będzie miał paliwo. Chyba jednak ta autocysterna się nie najeździ
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama