BA i Iberia w stowarzyszeniu tanich linii

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
30 kwietnia 2015 10:12
2 komentarze
International Airlines Group (IAG), koncern zrzeszający British Airways, Iberię i Vuelinga, przystąpił do Europejskiego Stowarzyszenia Tanich Linii (ELFAA). To reakcja na spór w Stowarzyszeniu Przewoźników Europejskich (AEA) dotyczący linii arabskich.
Reklama
IAG wystąpił z AEA w połowie kwietnia. Powodem były różnice w polityce wobec linii lotniczych z rejonu Zatoki Perskiej. Podczas gdy AEA oraz większość linii zrzeszonych w tej organizacji krytykuje ich agresywną politykę oraz zarzuca im otrzymywanie subsydiów rządowych, IAG ma zdecydowanie łagodniejsze stanowisko. Wynika to z tego, że 10-proc. udziałowcem w koncernie jest Qatar Airways.

Vueling już wcześniej był członkiem ELFAA. BA i Iberia dołączyły do stowarzyszenia ze skutkiem natychmiastowym.

ELFAA ma obecnie 12 członków. Poza czterema liniami z koncernu IAG (BA, Iberia, Iberia Express i Vueling) są to także: easyJet, Flybe, Jet2.com, Norwegian, Ryanair, Transavia, Volotea i Wizz Air. British Airways i Iberia będą jedynymi członkami, którzy nie są przewoźnikami niskokosztowymi.

Ostatnie komentarze

gość_54b40 2015-04-30 22:12   
gość_54b40 - Profil gość_54b40
Qatar'ek ich zlapal, ze zmienili klub wzajemnej adoracji? I teraz sa z takimi tuzami jak Ryanair czy Wizz. IB Express juz sie upodobnila (niskimi) standardami serwisu do tej dwojki. Teraz pora na BA. A AEA bardzo dobrze robi, ze patrzy na rece liniom z Zatoki, zanim sie zbytnio w Europie rozbestwia i za pieniadze z kieszeni szejkow kupia sobie kilka kolejnych europejskich linii lotniczych (zmuszajac je do dowozenia do swoich hubow z lotnisk regionalnych) i agencje PRowskie, ktore beda wypuszczac kolejne press release'y, jakie to linie z Zatoki sa super-hiper wspaniale i europejskie pieniadze zamiast zostac w Europie beda uciekac do Arabow, ktorzy potem beda niewiernym (rowniez Europejczykom) obcinac glowy.
gość_08614 2015-04-30 21:31   
gość_08614 - Profil gość_08614
Guliwer wstąpił do stowarzyszenia liliputów, bo dzięki temu jego buty będą wyglądały na mniejsze.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy