Centrum szkoleniowe Airbusa i Singapore Airlines

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
30 kwietnia 2015 08:05
W Singapurze rozpoczęła się budowa nowoczesnego centrum szkoleniowego Airbus Asia Training Centre (AATC), które zainauguruje swoją działalność pod koniec I kwartału 2016 r.
Reklama

AATC to spółka joint venture pomiędzy Airbusem (55 proc.) a Singapore Airlines (45 proc.). W ostatnich dniach Republika Singapuru wyraziła specjalną zgodę na jej powstanie.

Nowy budynek będzie posiadał powierzchnię 9250 mkw i znajdować się będzie w Parku Lotniczym Seletar niedaleko singapurskiego lotniska Changi. Będzie to czwarte, po Tuluzie, Miami i Pekinie, centrum szkolenia lotniczego Airbusa. Po uruchomieniu nowego obiektu będzie tam zainstalowanych osiem pełnych symulatorów lotu: dwa A320, jeden A330, jeden A380 oraz cztery A350 XWB. Centrum posiadać ma także bogate zaplecze wykładowcze oferując szkolenia dla ponad 10 tys. pilotów rocznie.

//www.pasazer.com/img/images/normal/aatc,singpur,symulator,sia,airbus%20(2).jpg
Obecnie AATC oferuje tymczasowo kursy w budynkach należących do singapurskiej linii, gdzie znajdują się dwa symulatory dla A330 i jeden dla A380. Instruktorzy AATC to piloci Airbusa oraz Singapore Airlines. Kilka dni temu została ogłoszona rekrutacja na nowych pracowników. W sumie centrum ma zatrudniać prawie 100 osób: 50 pilotów instruktorów, 25 osób kadry pomocniczej oraz do 20 pracowników administracyjnych.

- AATC to bardzo korzystne partnerstwo zarówno dla Singapore Airlines jak i Airbusa. Wraz z rosnącym popytem na podróże lotnicze w regionie Azji i Pacyfiku, AATC będzie centrum doskonałości, które pomogą pilotom i liniom w regionie otrzymać znakomite szkolenie, a także wzmocnią pozycję Singapuru jako wiodącego centrum komunikacji lotniczej - powiedział Gerard Yeap, wiceprezes Singapore Airlines ds. operacyjnych oraz kapitan A380.

//www.pasazer.com/img/images/normal/aatc,singpur,symulator,sia,airbus%20(1).jpg
- Jesteśmy zadowoleni, że w Singapurze pojawi się nasz kolejny, czwarty ośrodek szkoleniowy. Nowe centrum pozwoli nam przenieść usługi szkoleniowe Airbusa bliżej naszych klientów i operatorów w szybko rozwijającym się regionie Azji i Pacyfiku. Cieszymy się również ze współpracy z Singapore Airlines, który jest idealnym idealnym partnerem do rozwoju - powiedział Didier Lux, kierownik działu obsługi klienta Airbusa.

Oprócz ośrodków szkolenia lotniczego, Airbus posiada także dwa centra szkolenia inżynierów w Hamburgu oraz Bangalore.

Wszystkie kursy jakie będą oferowane przez AATC są identyczne jak w pozostałych ośrodkach szkoleniowych producenta w Tuluzie, Miami oraz Pekinie.

Wybór Singapuru na lokalizację czwartego centrum szkolenia lotniczego Airbusa, to nie przypadek. Singapore jest drugim co do wielkości, po Emirates, użytkownikiem airbusów A380. Obecnie posiada ich 19 i oczekuje na dostawę kolejnych pięciu maszyn. Linia będzie także drugim co do wielkości na świecie, po Qatar Airways, użytkownikiem airbusów A350 XWB. Łącznie przewoźnik zamówił 70 A350-900. Wśród innych linii lotniczych z regionu Azji i Pacyfiku, które zamówiły A350 i będą szkolić się w Singapurze, można wyróżnić: Cathay Pacific (46), Japan Air Lines (31), Asiana Airlines (30), Hong Kong Airlines (15), AirAsia X (12), Vietnam Airlines (10) oraz SriLankan Airlines (4).

Bliskość innych firm, to także duża zaleta lokalizacji. W Parku Lotniczym Seletar swoje siedziby i zakłady produkcyjne mają firmy Singapore Technologies Aerospace, Jet Aviation, Airbus Helicopters South East Asia czy tacy potentaci lotniczy jak Bombardier oraz Rolls Royce.

Fot. Airbus Media
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama