×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Singapore: Nowy salonik SilverKris na Heathrow


Linie Singapore Airlines otworzyły swój nowy, markowy salonik biznesowy - SilverKris Lounge na londyńskim lotnisku Heathrow, w Terminalu T2.Zaprojektowany przez znaną firmę ONG & ONG, nowy salon SilverKris, Heathrow dla pasażerów klasy biznes i pierwszej nawiązuje do  koncepcji przyjętej przez Singapore Airlines (SIA) dla saloników na całym świecie: "Dom, gdy jesteś poza domem". Salon został starannie zaprojektowany tak, aby zapewnić poczucie "bycia w domu".

Nowy salon w Londynie jest częścią programu modernizacji całej sieci saloników singapurskiej linii na świecie. Usytuowany jest on w Terminalu T2 w części B, obok bramki (gate) B36.

- Nasz nowy SilverKris Lounge na lotnisku Heathrow wprowadza po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii i Europie koncepcję domu, gdy jesteś poza domem. Byliśmy znani dotychczas z ciepłego, autentycznego i spersonalizowanego serwisu w powietrzu, a teraz nasz nowy salonik pomoże nam świadczyć usługi na tym samym poziomie także na ziemi. Wierzymy, że przytulne, prawie domowe środowisko będzie bardzo dobrze przyjęte przez naszych pasażerów ponieważ zapewniamy im komfort i poczucie bycia pod dobrą opieka na każdym etapie podróży - powiedział Wilson Yong, główny menadżer Singapore Airlines na Wielką Brytanię i Irlandię.

SilverKris Lounge Singapore Airlines wita pasażerów ekranem wykonanym z batiku, techniki typowej dla region południowo-wschodniej Azji. Podobne batiki można spotkać w salonach SIA w Sydney czy Hong Kongu.

//www.pasazer.com/img/images/normal/singapore,lhr,krisflyer,lounge,business%20(1).jpg
Odrębna część dedykowana jest pasażerom klasy pierwszej i osobna przeznaczona dla pasażerów klasy biznes. Łącznie w saloniku znajduje się 208 miejsc. W części przeznaczonej dla pasażerów klasy pierwszej miejsca będą wskazywane przez obsługę salonu, na przywitanie będzie serwowany drink - do wyboru - oraz zostanie podany gorący ręcznik do rąk – serwis podobny do tego, jaki jest na naszych pokładach. 

Po raz pierwszy w Londynie, pasażerowie będą mogli cieszyć się specjalnie dedykowanymi obszarami dla klasy biznes: typu jadalnia, pokój wypoczynkowy, czytelnia czy miejsca do pracy tzw. "azyl dla zapracowanych". Specjalnie zaprojektowane dla Singapore Airlines fotele w części przewidzianej jako oaza wypoczynku będą znajdować się wyłącznie w Londynie.

Częścią projektu jest także zupełnie nowa Galeria usytuowana tuż przy wejściu, dostępna dla obu klas. Dzięki dziełom sztuki i innym dodatkom dekoracyjnym ma bardzo przytulny charakter. Można tu zrobić sobie coś do picia, przekąsić, a opiekun podróżnego tzw. travel concierge pomoże przy zmianie rezerwacji rejsu czy miejsca w samolocie. Oprócz tego sala ta będzie wykorzystywania jako miejsce spotkań  z okazji różnych wydarzeń kulturalnych czy obchodów świąt kalendarzowych,  takich jak Boże Narodzenie czy Chiński Nowy Rok.

//www.pasazer.com/img/images/normal/silver,kris,lhr,sia,media.jpg

Dania i napoje

Motyw znany jako "Smak Singapuru" będzie typowy dla nowego salonu. Linia oferuje wybór przyrządzonej żywności przy użyciu wyłącznie świeżych składników, jak również doskonały wybór win, piwa, alkoholi i szampana odpowiednio dla każdego salonu. Menu będzie regularnie zmieniane, o czym informują wyłożone ulotki. Będą serwowane także lokalne przysmaki kulinarne świeżo przyrządzone przez kucharzy na miejscu, uzupełnione o ofertę pokładową.

//www.pasazer.com/img/images/normal/singapore,lhr,krisflyer,lounge,business%20(9).jpg
Pasażerowie klasy pierwszej SIA będą mogli korzystać zarówno z bufetu samoobsługowego jak i z części, gdzie serwowane są dania z karty. W menu będzie pięć różnych zestawów dań na cały dzień. Co najmniej dwa różne zestawy będą dostępne w każdej chwili, aby zapewnić szeroki wybór potraw, w tym kultowego dania z Singapuru jak Laksa czy ryż z kurczakiem po Huainańsku. Oprócz tych potraw będą tradycyjne angielskie potrawy, a także tradycyjnie serwowana po południu herbata.

Podróżni z klasy biznes będą mogli skorzystać w ciągu całego dnia z bufetu  samoobsługowego, gdzie będą podane potrawy przygotowane wyłącznie ze świeżych produktów – typowe zarówno dla kuchni azjatyckiej jak i europejskiej. Salonik w nowym wydaniu posiada także bar z profesjonalnym barmanem, gdzie będą serwowane doskonałe drinki i specjalnie przygotowywane koktajle. Z baru będą mogli korzystać także pasażerowie klasy pierwszej, o ile będą mieli takie życzenie.

- Jesteśmy bardzo dumni, że posiadamy już SilverKris Lounge Singapore Airlines na Terminalu 2. Nasi pasażerowie oczekują doskonałego serwisu, kiedy wybierają Heathrow. SliverKris Lounge jest doskonałym uzupełnieniem tego poziomu usług w Terminalu 2 - powiedział Stephen Wilkinson, dyrektor administracyjny portu Londyn Heathrow.


SilverKris Lounge dla pasażerów klasy biznes

//www.pasazer.com/img/images/normal/singapore,lhr,krisflyer,lounge,business%20(2).jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/singapore,lhr,krisflyer,lounge,business%20(4).jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/singapore,lhr,krisflyer,lounge,business%20(3).jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/singapore,lhr,krisflyer,lounge,business%20(5).jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/singapore,lhr,krisflyer,lounge,business%20(6).jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/singapore,lhr,krisflyer,lounge,business%20(7).jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/singapore,lhr,krisflyer,lounge,business%20(8).jpg

SilverKris Lounge dla pasażerów klasy pierwszej

//www.pasazer.com/img/images/normal/singapore,lhr,krisflyer,lounge,first%20(10).jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/singapore,lhr,krisflyer,lounge,first%20(4).jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/singapore,lhr,krisflyer,lounge,first%20(6).jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/singapore,lhr,krisflyer,lounge,first%20(7).jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/singapore,lhr,krisflyer,lounge,first%20(8).jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/singapore,lhr,krisflyer,lounge,first%20(9).jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/singapore,lhr,krisflyer,lounge,first%20(1).jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/singapore,lhr,krisflyer,lounge,first%20(2).jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/singapore,lhr,krisflyer,lounge,first%20(5).jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/singapore,lhr,krisflyer,lounge,first%20(3).jpg
Nowy SilverKris Lounge będzie zarządzany i prowadzony przez nowo mianowanego partnera Singapore Airlines - Sodexo; firmę cenioną za jakość usług cateringowych oraz doświadczoną w prowadzeniu saloników na różnych lotniskach. Niektóre meble, sprzęty i zastawy stołowe są dostarczone przez Culinary Concepts, nowego brytyjskiego partnera linii, co dało wnętrzu wykończenie w bardzo angielskim stylu, doskonale pasujące do lokalizacji salonu.

Salon jest dostępny dla pasażerów klasy pierwszej i biznes Singapore Airlines lub posiadających bilety innych linii należących do Star Alliance, a także upoważnionych uczestników program lojalnościowego Singapore Airlines - KrisFlyer oraz pasażerów posiadających karty Star Alliance typu Gold i ich gości.

Fot. Singapore Airlines
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_adad5 - Profil
gość_adad5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie