Moskwa: Ruch na lotniskach w I kwartale 2015

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
26 kwietnia 2015 09:44
Trzy największe moskiewskie lotniska odprawiły w I kwartale br. 14,29 mln podróżnych. Wzrost zanotowało jedynie Wnukowo. Znaczący - bo 10 proc. spadek - nastąpił na Domodiedowie. Szeremietiewo z kolei odprawiło niecałe 6,38 mln pasażerów (- 0,9 proc.).
Reklama

Najbardziej ruchliwy był tradycyjnie port lotniczy Szeremietiewo, chociaż spadek w ruchu międzynarodowym był dość znaczny i wyniósł ponad 5 proc. (łącznie 3,62 mln pasażerów). Najchętniej uczęszczane były trasy do Paryża, Pragi, Bangkoku, Pekinu i Szanghaju.

Dobrze wypadły trasy krajowe, gdzie wzrost osiągnął poziom 5,2 proc. (łącznie ok. 2,76 mln osób). Najlepiej sprzedawały się kierunki do Petersburga, Krasnodaru, Jekaterynburga, Soczi/Adler i Symferopola.

Największymi przewoźnikami w pierwszym kwartale 2015 r. były na tym lotnisku: Aerofłot, Nordwind Airlines, Donavia, Air France i Nordavia.

Miniony miesiąc na Szeremietiewie zamknął się ponad 4-proc. spadkiem. W marcu br. obsłużono bowiem 2,21 mln pasażerów, z czego 1,22 mln odprawiono na lotach międzynarodowych (-7,9 proc.), a niecały milion na trasach krajowych (+0,6 proc.).

W okresie od stycznia do marca ruch rósł jedynie na lotnisku Wnukowo. Skorzystało z niego 3,2 mln osób - aż o 23 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Najwięcej pasażerów przewiozły linie z grupy Aerofłot (Pobeda, Rossiya, Donavia i OrenAir) oraz Transaero, które posiada tutaj jeden ze swoich głównych hubów. Duży spadek odnotował jednak główny partner lotniska - linia UTAir.

O 10 proc. spadły z kolei przewozy pasażerskie na lotnisku Domodiedowo. W pierwszy kwartale br. obsłużyło ono bowiem 5,7 mln osób.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama