×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Samolot wypadł z pasa w HondurasieSamolot pasażerski wypadł z pasa podczas lądowania na lotnisku w Tegucigalpie w Hondurasie.

- Są ranni - podają przedstawiciel linii lotniczych. Nie ma oficjalnych doniesień o ofiarach śmiertelnych. Jednak radio honduraskie podało, że zginął jeden człowiek, który znajdował się na ziemi. Maszyna wypadła z pasa i runęła na pobliską ulicę.

Lokalny kierownik salwadorskich linii TACA powiedział, że na pokładzie było 142 pasażerów, a samolot leciał z miasta San Salvador

Władze Hondurasu nie podały, czy osoby zabite znajdowały się na pokładzie maszyny, czy w dzielnicy na obrzeżu lotniska. Wśród ofiar śmiertelnych jest prezes Środkowoamerykańskiego Banku Integracji Gospodarczej (BCIE), Nikaraguańczyk Harry Brautigam - poinformował prezydent Hondurasu Jose Manuel Zelaya Rosales.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Maszyna usiłowała wylądować w gęstej mgle, która pozostała po przejściu huraganu tropikalnego Alma. Maszyna kilkakrotnie okrążyła lotnisko, zanim pilot zdecydował się na ten manewr.

Międzynarodowe lotnisko Toncontin w Tegucigalpie należy do najniebezpieczniejszych na świecie z powodu krótkich pasów startowych, prymitywnych urządzeń nawigacyjnych i pobliskich wzgórz, które utrudniają bezpieczne lądowaniegość_d6b6b - Profil
gość_d6b6b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie