Linia airberlin opuściła stowarzyszenie AEA

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
23 kwietnia 2015 09:59
3 komentarze
Po nieco ponad czterech latach członkostwa linia airberlin opuściła wczoraj (22.4) Stowarzyszenie Europejskich Przewoźników (Association of European Airlines - AEA).
Reklama

Jak twierdzi niemiecki przewoźnik, anulowanie członkostwa z europejskiego stowarzyszenia, to wynik narastającego lobby dotyczącego walki z konkurencją ze strony arabskich linii, a w szczególności Emirates, Etihadu i Qatar Airways.

- Opuszczamy AEA, ponieważ nie widzimy żadnej przyszłości w protekcjonistycznej polityce lotniczej w Europie - skomentował decyzję Stefan Pichler, prezes airberlin.

Warto dodać, że Etihad jest największym udziałowcem airberlin (29,2 proc. akcji), a obydwaj przewoźnicy bardzo blisko współpracują. Według nieoficjalnych informacji, następną linią jaka opuści stowarzyszenie będzie włoska Alitalia, w której Etihad także posiada udziały (49 proc. akcji).

W ostatnich dwóch latach ze stowarzyszenia odeszły wszystkie linie należące do International Airlines Group (IAG): British Airways, Iberia, Iberia Express oraz Vueling.

//www.pasazer.com/img/images/normal/airberlin,a319,warszawa(pbozyk)_1.jpg
Celem AEA jest reprezentacja przewoźników lotniczych wobec Unii Europejskiej i organizacji międzynarodowych. Stowarzyszenie jest również platformą współpracy i wymiany informacji, prowadzi działalność lobbingową, regularnie przygotowuje raporty dotyczące kondycji europejskiej branży lotniczej.

Linie lotnicze należące do AEA przewożą 415 milionów pasażerów rocznie i obsługują flotą ponad 2500 samolotów ponad 635 kierunków w 160 krajach świata. Obecnie do AEA należy 28 przewoźników.

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
marqoos_pl 2015-04-23 23:51   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
I prawidłowo. Ilość stowarzyszeń i "ważnych organizacji członkowskich" jest stanowczo za duża. A dodatkowo jeżeli nie robią nic konkretnego oprócz pobierania składek, to nie ma sensu w takim grajdołku przebywać.
irkolo 2015-04-23 13:56   
irkolo - Profil irkolo
gość_7af29: Tak trudno to samemu sprawdzić? Członkowie AEA: zobacz link
gość_7af29 2015-04-23 11:19   
gość_7af29 - Profil gość_7af29
A PLL LOT należy do AEA?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama