Emirates chce przedłużyć umowę z Qantasem do 2023 r.

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
21 kwietnia 2015 11:14
3 komentarze
Linia Emirates chce przedłużyć swój sojusz z Qantasem na kolejne pięć lat (do 2023 r.), a także zwiększyć liczbę lotów do Australii na pokładzie swojego flagowego airbusa A380.
Reklama

Historyczne, ale i w pewnych aspektach kontrowersyjne partnerstwo Qantasa i Emirates powstało w 2013 r. Pierwszy lot w ramach tego sojuszu odbył się 31 marca 2013 r. na trasie z Sydney do Londynu przez Dubaj. Tego dnia zakończyła się również wieloletnia umowa code-share i joint venture z British Airways na loty do Europy poprzez Singapur.

- Dzięki sojuszowi dwóch linii należących do grupy najlepszych przewoźników na świecie możemy naprawdę zmienić oblicze globalnego rynku lotniczego. Za pośrednictwem Dubaju, czyli jednego z najważniejszych globalnych hubów lotniczych, łączymy Australię z Europą i Ameryką Północną w sposób bardziej dogodny niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego już teraz chcemy wysłać jasny sygnał do Qantasa i przedłużyć nasze partnerstwo do 2023 r. - powiedział Tim Clark, prezes linii Emirates.

Sojusz w praktyce oznacza dla klientów obu linii nie tylko możliwość wygodnego podróżowania w ramach międzynarodowej siatki połączeń oraz na trasach krajowych w Australii, ale także zwiększone korzyści związane z programem lojalnościowym i światowej klasy poziom obsługi.

//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,qantas,a380,sydney,media.jpg
Z lotniska w Dubaju pasażerowie mogą dostać się bezpośrednio do 65 miejsc w Europie, Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. W przypadku lotów do większości miast europejskich i północnoamerykańskich przesiadka w ZEA nie trwa dłużej niż 4 godziny. Klienci Emirates mogą obecnie wybierać spośród 32 kierunków w Australii obsługiwanych przez Qantas, w tym Canberry, Port Lincoln, Cairns i Hobart.

Jednak jak wynika z ankiety przeprowadzonej wśród czytelników Australian Business Traveller, australijscy pasażerowie, lecący do Wielkiej Brytanii lub Europy, nadal bardziej wolą przesiadać się w Singapurze niż w Dubaju. W tym zestawieniu singapurskie Changi otrzymało 42 proc. głosów ankietowanych, podczas gdy Dubaj wskazuje tylko 11 proc. z nich. Większą popularnością cieszy się również Hong Kong, na który zagłosowało 20 proc. czytelników.

Przewoźnicy złożyli wniosek do Australijskiego Urzędu do spraw Konkurencji i Konsumentów (ACCC) zgodę na zawarcie sojuszu we wrześniu 2012 r. W grudniu 2012 urząd wstępnie wyraził wolę zaaprobowania aliansu na okres pięciu lat. Następnie w styczniu 2013 r. ACCC wydało tymczasową zgodę na współpracę, co pozwoliło przewoźnikom uzgodnić politykę cenową, rozkłady lotów i poziomy oferowania. W połowie stycznia 2013 linie wprowadziły do sprzedaży taryfy obowiązujące na wspólnej siatce połączeń dla podróży rozpoczynających się po 31 marca 2013 r., co także wymagało aprobaty ACCC, uwzględnionej w ostatecznej decyzji z 27 marca.

Fot. Emirates
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
demar 2015-04-22 22:43   
demar - Profil demar
Qantas obsługuje poza LAX bezpośrednio z SYD także DFW, a to już centralne stany (notabene QF 8 jest aktualnie oficjalnie najdłuższym regularnym połączeniem pasażerskim non-stop - 13804 km).
Jest wiele wątpliwości czy współpraca z Emirates jest korzystna dla Qantas - muszą sobie sami na to pytanie odpowiedzieć. Emirates na pewno na tym korzysta.
mietek 2015-04-21 15:08   
mietek - Profil mietek
Loty z Australii do USA, nawet na wschodnie wybrzeże, nie mają za bardzo sensu przez Dubaj, bo są po prostu za długie. Po dostaniu się do LAX lub SFO jest masę połączeń do dużych i małych miast w USA.
gość_44b01 2015-04-21 13:58   
gość_44b01 - Profil gość_44b01
Czy na prawdę Amerykanie latają do Australii przez Dubaj? - To podróż o wiele dłuższa niż przez "australijskie wyjścia" tzn. Los Angeles lub San Francisco.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama