Załogi TAP-u planują 10-dniowy strajk

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
18 kwietnia 2015 12:11
Związki zawodowe pilotów i personelu pokładowego TAP Portugal zapowiadają 10-dniowy strajk w dniach 1-10 maja. Akcja organizowana jest po raz kolejny w ciągu ostatnich miesięcy.
Reklama

Związki zawodowe personelu pokładowego (SNPVAC) oraz pilotów kolejny raz przeciwstawiają się pogarszającym się warunkom zatrudnienia oraz planowanej prywatyzacji spółki. Akcja protestacyjna jest także odpowiedzią na brak dialogu od grudnia 2014 z zarządem linii w sprawach wysuwanych przez pracowników. Piloci TAP-u chcą aby 10-20 proc. pieniędzy pozyskanych z prywatyzacji zostało przekazanych na ich rozwój oraz podwyżki.

W ubiegłym roku strajki odbyły się w listopadzie oraz grudniu 2014 i dotknęły podróżujących na prawie 350 lotach portugalskiego przewoźnika, w tym także z Polski.

//www.pasazer.com/img/images/normal/tap,portugal,a319,zrh,pbozyk.jpg
Problemy nie powinny dotknąć lotów obsługiwanych przez PGA Portugália Airlines, spółkę zależną linii TAP. Status pozostałych będzie można sprawdzić do 72 godzin przed odlotem w serwisie CheckMyTrip, na stronie TAP Portugal oraz dzwoniąc do call center linii.

Jednocześnie, jak zapewniają władze spółki, wszystkie osoby, które zakupiły bilety na lot bezpośrednio od przewoźnika, jeżeli strajk dojdzie do skutku, zostaną telefonicznie poinformowane o możliwościach zmiany rezerwacji.

Jak wynika z kalkulacji zarządu TAP Portugal, każda doba strajku załóg może przynieść linii nawet 3 mln euro strat. Warto dodać, że 15 maja tego roku upływa termin składania ofert zakupu linii TAP.

Fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama