Szymany: Lotnisko odwiedzą olsztyńscy radni

Jarosław Wiedzm - Profil Jarosław Wiedzm
14 kwietnia 2015 19:50
4 komentarze
Przegląd prasy:
W najbliższy czwartek olsztyńscy radni zwiedzą port lotniczy w Szymanach. Jego budowa ma się zakończyć w sierpniu bieżącego roku, następnie lotnisko czekają odbiory. Pierwsi pasażerowie mają odlecieć na początku przyszłego roku - donosi rynekinfrastruktury.pl.
Reklama

Powyższy materiał pochodzi z "Rynek Infrastruktury", czytaj cały artykuł » Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułów zamieszczanych w przeglądzie prasy. Niniejszy materiał stanowi jedynie krótkie omówienie artykułu. Pod streszczeniem zamieszczony został link, pod którym znajduje się pełny artykuł.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_59c5e 2015-04-21 13:26   
gość_59c5e - Profil gość_59c5e
Emirates, United Airlines, Singapore, Cathay, ANA i Asiana już zadeklarowali chęć bezpośrednich lotów do Szczytna. Pierwsze loty już za rok.
Na poważnie - ten port to klasyczny przyklad marnowania pieniędzy w tym kraju. Lotnisko w lesie, z dala od większych miast skończy jak Babimost i dostanie tylko połączenie do WAW. Zamiast zainwestować więcej w np. RZE czy SZZ, marnuje się hajs na lotnisko z którego nawet niskokosztowi przewoźnicy nie będą chcieli latać.
banan86 2015-04-21 11:24   
banan86 - Profil banan86
Żeby było jeszcze chociaż bliżej atrakcji turystycznych ale właśnie tak nie jest. Więc na ruch przylotowy też nie ma za bardzo co liczyć nawet w szczycie sezonu turystycznego. Lotnisko w Warm-Maz jest potrzebne, ale ta lokalizacja jest po prostu fatalna!
fu3i 2015-04-21 11:11   
fu3i - Profil fu3i
To jest jakiś śmieszny żart z tym lotniskiem. Odległości od największych miast woj. WAR-MAZ:
Olsztyn 60 km
Elbląg 170!!! (60 km do GDN)
Ełk - 130
Ostróda - 100
Iława - 130
Giżycko - 100
reszta to miejscowości poniżej 30 tyś mieszkańców.
Kto albo co zdecydowało o budowie lotniska w tym buszu? Kto stamtąd będzie latał? Olsztyn? Mając Gdańsk 100 km dalej i ogrom połączeń nawet nie sprawdzą cen biletów z Szyman, Suwałki? Wilno taka sama odległość, a ogrom połączeń, Elbląg, Ostróda - bliskość Gdańska. Poza tym jakieś dojazdy budować by trzeba, tylko ciekawe do czego? Jechać taxi to wyjdzie drożej niż bilet lotniczy, skorzystać z pomocy znajomego to znajomy się z pracy musi zwolnić na kilka godzin, pociągi nie wiadomo jak jeżdżą. Autobusów pewnie nie ma, a jak będą to będą wozić powietrze. Jak dadzą JEDNO połączenie tygodniowo to będzie naprawdę ogromny sukces. Drugi Radom się szykuje. Dobrze, że w porę UE się opamiętała z blokadą budowy lotniska w Gdyni...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama