Code-share airberlin i Etihadu ponownie z limitami

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
20 kwietnia 2015 08:26
6 komentarzy
Po raz kolejny niemieckie władze lotnicze nakazały liniom airberlin i Etihad ograniczenie oferty połączeń code-share. Przewoźnicy muszą od sezonu zimowego 2015/16 wycofać się ze współpracy na 34 połączeniach.
Reklama

Niemiecki Federalny Urząd Lotnictwa (LBA) musi zatwierdzać wszystkie połączenia code-share przed wejściem w życie rozkładu letniego lub zimowego. W latach 2012-2014 władze zatwierdzały plany airberlin i Etihadu. W październiku 2014 r. po raz pierwszy nie zgodziły się na współpracę przewoźników. W sezonie letnim 2015 jednak cofnęły negatywną decyzję. Nie wiadomo, dlaczego po raz kolejny LBA nakazał wstrzymanie ponad połowy oferowanych przez przewoźników tras code-share.

airberlin już zapowiada zaskarżenie decyzji LBA i liczy na jej odwołanie.

Etihad jest największym udziałowcem airberlin (29,2 proc. akcji), a obydwaj przewoźnicy bardzo blisko współpracują. Łączna oferta połączeń code-share z Niemiec to 64 trasy. Oznacza to, że tej zimy w ofercie pozostanie niecała połowa z nich.

//www.pasazer.com/img/images/normal/airberlin,etihad,a320,ber,pbozyk.jpg
Zgodnie z zapowiedziami przewoźnika połączenia pozostaną w rozkładzie. Jeżeli zajdzie taka potrzeba będą obsługiwane samolotami airberlin, lecz pod kodem Etihad, bez code-share'u. Zmiana może dotknąć nawet ok. 50 tys. podróżnych, którzy już mają rezerwacje.

Stefan Pichler, który objął stanowisko dyrektora wykonawczego airberlin z początkiem lutego br. i zaprezentował swój pomysł na wyprowadzenie linii z poważnych kłopotów finansowych, będzie musiał się zmierzyć obecnie także z decyzją niemieckiego urzędu.

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_fd7ac 2015-04-21 12:11   
gość_fd7ac - Profil gość_fd7ac
mietek: tu nie ma co przybliżać, wystarczy spojrzeć na ceny LH z przesiadką i dalej UA vs LOT i dalej UA - niestety różnica jest zaporowa, LH ma JV z UA co niestety całkowicie zablokowało LO z przesiadkami dalej w USA.
mietek 2015-04-21 11:51   
mietek - Profil mietek
gość_4ccb3: Władze niemieckie raczej nie mają nic do powiedzenia w sprawie umowy code-share w USA. A mógłbyś przybliżyć temat tej umowy LH z United? Ograniczają jakoś pozostałych członków SA?
gość_4ccb3 2015-04-20 12:50   
gość_4ccb3 - Profil gość_4ccb3
Podobnie nieuczciwa konkurencja istnieje w przypadku code-share grupy LH i linii United - przez nia pozostale linie ze Star Alliance (np. LOT) nie moga liczyc na efektywny code-share na rejsach obslugiwanych przez United w USA. Czy w tym wypadku wladze niemieckie nakaza ograniczenie tej oferty i dopuszczenie konkurencji?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama