Emirates SkyCargo poleci na Bali

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
09 kwietnia 2015 07:59
Emirates SkyCargo uruchomi wkrótce loty na popularną indonezyjską wyspę Bali. Będzie to kolejny kierunek obsługiwany przez przewoźnika w regionie Azji i Pacyfiku. Otwarcie połączenia ułatwi wymianę handlową między wyspą a ponad 140 miastami znajdującymi się w ofercie przewoźnika.
Reklama

Bali będzie tym samym drugim punktem przeładunkowym w Indonezji i 24. w regionie Azji i Pacyfiku w globalnej siatce połączeń Emirates SkyCargo.

Po otwarciu codziennego połączenia na Bali, frachtowa spółka Emirates będzie mogła przewieźć w obie strony 294 tony towarów tygodniowo na pokładzie samolotu Boeing B777-300ER. Nowe połączenie na Bali zwiększy liczbę codziennych lotów Emirates SkyCargo do Indonezji do czterech, z czego trzy to rejsy do stolicy kraju, Dżakarty.

Dołączenie Bali do naszej oferty stwarza nowe możliwości przedsiębiorcom działającym zarówno na wyspie, jak i w każdym z ponad 140 miast znajdujących się w naszej siatce połączeń. Nasz port przesiadkowy w Dubaju, strategicznie położony między Wschodem a Zachodem, zapewnia naszym klientom z regionu Azji i Pacyfiku dostęp do rynków na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Europie – powiedział Nabil Sultan, wiceprezes Emirates ds. cargo.

//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,skycargo,b777f,tony,rodgers.jpg
Wśród towarów najczęściej eksportowanych z Bali znajdują się świeże ryby, przedmioty użytku domowego, wyroby skórzane i rzemieślnicze, które trafiają przede wszystkim do Europy. Natomiast najczęściej importowane są przedmioty użytku domowego i osobistego, towary nietrwałe, produkty lecznicze i części samochodowe, które trafiają nie tylko na Bali, ale także do Surabai, Balikpapan i innych węzłów transportowych.

Kraje regionu Azji i Pacyfiku oraz Australia utrzymały czołową pozycję wśród partnerów handlowych ZEA pod względem handlu pozapaliwowego – według danych Federalnego Urzędu Celnego ZEA wytworzyły one łącznie 43 proc., tj. 106 mld AED, obrotu handlowego kraju w pierwszym kwartale 2014 r.

Linie Emirates otworzyły pierwsze połączenie do Indonezji w 1992 r. obsługując trzy loty tygodniowo z międzylądowaniem w Singapurze i Kolombo, a od marca 2013 r. samolot boeing
B777 przewoźnika obsługuje każdego dnia trzy bezpośrednie loty z Dżakarty do Dubaju. Tylko w 2014 roku linie Emirates SkyCargo przewiozły 16 tys. ton cargo w ramach trzech połączeń z Dżakarty do Dubaju.

Obecnie flota Emirates SkyCargo składa się z 14 boeingów: dwóch B747-400F oraz 12 B777F.

Fot. Tony Rodgers
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama