Hotel Vesper nad Morzem Północnym

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
12 kwietnia 2015 10:27
Mottem hotelu Vesper znajdującego się w holenderskim kurorcie nadmorskim Noordwijk jest "istniejemy dla przyjemności". To świetny butikowy obiekt, w którym zgodnie z obietnicami personelu bardzo łatwo zapomnieć o codziennym życiu.
Reklama
Choć hotel Vesper bez wahania można nazwać luksusowym, nie jest to typowy obiekt pełen pluszowych dywanów, wielkich pokojów i z wyszukanym centrum spa. Wyjątkowość tego hotelu polega na niepowtarzalnej atmosferze wykreowanej poprzez dbanie o najdrobniejsze szczegóły.
Ten niewielki butikowy hotel chce zachęcić do przyjazdu przede wszystkim osoby szukające relaksu. Chociaż Morze Północne nie jest najcieplejszym i najbardziej słonecznym wybrzeżem, plaże są szerokie, a ciągnące się kilometrami promenady i ścieżki rowerowe dają wiele możliwości przyjemnego spędzania czasu.

Hotel Vesper przyjął pierwszych gości latem ubiegłego roku. Budynek położony kilkadziesiąt metrów od plaży przy nadmorskiej promenadzie powstał już w 1905 r., ale początkowo był prywatnym domem. Potem przekształcono go w hotel, ale obecni właściciele kupili go dopiero pod koniec 2013 r. W ciągu niecałych sześciu miesięcy niemal całkowicie przebudowano obiekt. W pracach wykończeniowych uczestniczyli wszyscy pracownicy hotelu.

Właścicielami hotelu Vesper są pochodzący z Noordwijk bracia Michiel i Martijn van der Berg. Architektem był ich przyjaciel z dzieciństwa, obecnie projektujący w słynnym biurze Renzo Piano, Bart Akkerhuis. Nazwa hotelu pochodzi od łacińskiego słowa "vesper" oznaczającego wieczór - pora zachodu słońca jest tu bardzo ważna.

Goście hotelu Vesper od samego początku mogą liczyć na wyjątkowe traktowanie. Obiekt nie ma tradycyjnej recepcji. Po wejściu do hotelu goście trafiają do restauracji połączonej z barem. Mogą usiąść, gdzie chcą, a obsługa podejdzie, by dopełnić formalności meldunku.


Hotel oferuje łącznie zaledwie 27 pokojów. Tylko cztery z nich nie mają widoku na morze - to najmniejsze pokoje standard o powierzchni 18 mkw.

Wszystkie pozostałe pokoje oferują widok na morze albo z balkonu, albo bezpośrednio z pokoju. Główną kategorią pokojów jest Deluxe (z lub bez balkonu). Pokoje te mają 24-25 mkw. Trudno jednak tak naprawdę mówić o wspólnych cechach. W hotelu Vesper każdy pokój jest bowiem inny zarówno pod względem architektury, jak i wyposażenia.


Pokoje Deluxe zostały zaprojektowane w kilku kolorach odzwierciedlających różne nastroje. Goście mogą trafić m.in. do czerwonego, zmysłowego pokoju...


zielonego, pełnego nostalgii...


lub niebieskiego, rozmarzonego.


Meble w pokojach zostały zakupione przez właścicieli na targach staroci w Paryżu i dlatego nie ma hotelu dwóch takich samych stolików czy szafek. Goście nie wiedzą, do którego pokoju trafią, więc nawet stali bywalcy mogą liczyć na miłe zaskoczenie.


W każdym pokoju znajduje się wysokiej jakości ekspres ciśnieniowy Illy, telewizor oraz bardzo wygodne, ręcznie wykonane łóżko. Choć hotel nie jest przeznaczony dla osób pracujących w podróży, w pokojach jest bardzo szybki bezprzewodowy dostęp do internetu.


Każdy pokój ma też nieco inną łazienkę. W pokojach "niebieskich" jest to np. wanna z widokiem na morze (oddzielana zasłoną od reszty pokoju). W jednym z "czerwonych" pokojów zainstalowano za to bardzo duży prysznic z funkcją łaźni parowej oraz podświetlany diodami.


W pokojach na gości czeka wysokiej jakości woda mineralna oraz podstawowy zestaw kosmetyków. Jednak na prośbę obsługa hotelu dostarczy za darmo wszystko, czego gość może potrzebować - m.in. grzebienie, szczotki do włosów, maszynki do golenia, specjalne kosmetyki dla dzieci, a nawet matę do jogi i zestaw hantli.


Hotel oferuje aż pięć różnych apartamentów. Junior Suite ma powierzchnię jedynie 30 mkw., ale Grand Vesper Suite - 70 mkw. Podobnie jak w przypadku standardowych pokojów, każdy z apartamentów ma unikalne cechy. Na przykład urządzony na biało (a przez to sprawiający wrażenie bardzo przestronnego) pokój Terrace Suite poza dużym tarasem ma też własne spa - saunę suchą, łaźnię parową w prysznicu oraz dużą wannę.


Brak hotelowego centrum spa jest jednym z mankamentów hotelu Vesper. Goście mogą jednak korzystać z oddalonego o ok. kilometr centrum Azzurro. O ile latem to nie problem, to zimą przejście pomiędzy hotelem a spa może być uciążliwe. Do hotelu Vesper należą także dwie restauracje na plaży - Zuiderbad oraz bardziej wyszukana Bries. Obydwie znajdują się w odległości kilkudziesięciu metrów od hotelu.


Goście mogą także zjeść kolację w samym hotelu Vesper. Kuchnia jest doskonała i zróżnicowana. W menu dominują potrawy łączące elementy kuchni azjatyckiej oraz lokalnej. Nie brakuje ryb i owoców morza, ale także doskonałych steków. Bardzo dużą zaletą jest niezwykle profesjonalny serwis - nienachalny, ale uważny. Uwagę zwracają także barmani, którzy potrafią bardzo długo opowiadać o serwowanych koktajlach i alkoholach oraz doskonale dobrać trunek do menu lub preferencji klienta.


Jedzącym kolację w hotelowej restauracji gościom towarzyszy powoli chowające się za horyzont słońce.

Po kolacji wiele osób udaje się do baru, w którym wybór alkoholi jest naprawdę imponujący. Hotel Vesper może pochwalić się bardzo bogatą kolekcją whisky oraz ginów.


Chociaż Vesper nie adresuje oferty do klientów biznesowych, umożliwia również organizację niewielkich spotkań na kilka osób. Nie ma jednak wydzielonej sali konferencyjnej. Można jedynie odpowiednio przekształcić znajdujące się na parterze apartamenty i pokoje.


Za restauracją znajduje się również niewielka sala spotkań, ale na razie nie jest ona jeszcze oddzielona.


Atmosferę hotelu poza pięknym wystrojem tworzą szczegóły. Jednym z nich jest ciągnący się przez wszystkie trzy piętra miedziany szkielet.


Na parterze jest on częścią baru, a na wyższych piętrach na rusztowaniu ustawione są najróżniejsze elementy: stare maszyny do szycia, modele samolotów KLM-u i obrazy.


Nad klatką schodową znajduje się witraż pochodzący z początku XX wieku. To jeden z trzech zachowanych elementów budynku sprzed remontu - drugim jest fragment posadzki w lobby, a trzecim drzwi prowadzące do łazienek w piwnicy.


Pobyt w hotelu Vesper można zwieńczyć porannym biegiem po plaży oraz pożywnym śniadaniem, w skład którego wchodzą m.in. holenderskie sery, świeże soki owocowe i warzywne oraz świeże naleśniki.


Hotel Vesper jest fantastycznym obiektem, w którym faktycznie można bez problemu zapomnieć o czasie i codziennych obowiązkach. To miejsce, w którym każda minuta staje się przyjemnością i z którego naprawdę nie chce się wyjeżdżać.

Informacje:

Nazwa: Hotel Vesper

Położenie: Noordwijk aan Zee, Holandia

Kategoria: Hotel butikowy, designerski, dla osób szukających odpoczynku

Ceny: Przy rezerwacji z wyprzedzeniem cena za pokój Deluxe to 185 euro za noc (205 euro za pokój z balkonem), przy krótszym terminie - 225 euro za noc. Vesper Executive Suite to 295 euro za noc, a Terrace Suite - 505 euro za noc. Sprawdź aktualne ceny w hotelu Vesper.

fot. Dominik Sipinski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama