Instytut Lotnictwa i ULC będą współpracować

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
08 kwietnia 2015 15:32
Instytut Lotnictwa oraz Urząd Lotnictwa Cywilnego podpisały porozumienie o współpracy, której celem jest rozwijanie i zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa lotnictwa cywilnego w Polsce.
Reklama

Współpraca obejmować będzie wymianę informacji, ekspertyzy oraz tworzenie warunków do bezpiecznej, minimalizującej obciążenia ekonomiczne działalności lotnictwa cywilnego. Porozumienie zostało zawarte dziś (8.4) pomiędzy dyrektorem Instytutu Lotnictwa, Witoldem Wiśniowskim oraz prezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Piotrem Ołowskim.

Na mocy porozumienia Urząd Lotnictwa Cywilnego zapewni Instytutowi Lotnictwa dostęp do informacji pochodzących z baz danych ACAM (monitoring ciągłej zdatności do lotów samolotów zarejestrowanych w Polsce) i ECCAIRS (europejski system umożliwiający koordynację raportowania o wypadkach i incydentach lotniczych).


Uzyskanie dostępu do informacji z baz danych pozwoli na wypełnienie zobowiązań wynikających z zawiązanej współpracy tj. przedstawienia ULC propozycji listy newralgicznych, istotnych dla bezpieczeństwa lotniczego kraju parametrów z podziałem na lotnictwo ogólne i handlowe w zakresie Krajowego Programu Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym, propozycji zdefiniowania wielkości poziomów bezpieczeństwa dla zaakceptowanych przez ULC parametrów oraz propozycji modelu szacowania ryzyka w zakresie nadzoru organizacji lotniczych.

Porozumienie będzie obowiązywać do końca 2015 r.

fot. Urząd Lotnictwa Cywilnego
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama