Strajk kontrolerów we Francji

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
08 kwietnia 2015 09:33
Rozpoczął się dwudniowy strajk kontrolerów ruchu lotniczego we Francji. Strajk zakończy się 10 kwietnia o godz. 6:00 rano czasu polskiego. Kolejne strajki są planowane na 16-18 kwietnia i 29 kwietnia-2 maja. Oznacza to utrudnienia dla pasażerów, zwłaszcza na lotach krótkodystansowych.
Reklama

Kontrolerzy z francuskiego związku zawodowego SNCTA protestują przede wszystkim przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego dla tej grupy zawodowej do 59 lat.

Francuska Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego (DGAC) poinformowała, że strajk może doprowadzić do zmniejszenia dziś (8.4) przepustowości przestrzeni powietrznej w tym kraju o ok. 40 proc. Jutro (9.4) ograniczenia mogą sięgnąć nawet 50 proc.

Odwołane zostaną przede wszystkim loty krótkodystansowe. Z utrudnieniami muszą liczyć się nie tylko pasażerowie podróżujący do i z Francji, ale również ci lecący m.in. do Hiszpanii czy Portugalii.

Poza odwołaniami lotów występować będą istotne opóźnienia.

Ryanair odwołał łącznie 250 lotów. Ich wykaz można sprawdzić na stronie przewoźnika. Wśród odwołanych lotów są m.in. połączenia Modlin-Paryż Beauvais, Kraków-Palma de Mallorca oraz Katowice-Alicante.

easyJet odwołał łącznie 118 lotów do i z Francji.

Z kolei Air France oczekuje, że uda się wykonać bez przeszkód większość lotów długodystansowych, 60 proc. lotów średniodystansowych z lotniska Paryż-CDG, 60 proc. lotów z lotnisk poza Paryżem i tylko 30 proc. tras z lotniska Paryż-Orly. Pasażerowie tej linii mogą bezpłatnie zmienić rezerwację na podróż w dniach 10-15 kwietnia.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama