Rozszerzenie ILS CAT II w Modlinie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
3 kwietnia 2015 11:08
Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego wydał decyzję, dzięki której Lotnisko Warszawa/Modlin może obsługiwać operacje lotnicze w warunkach atmosferycznych trudniejszych niż dotychczas. Nie oznacza to podwyższenia kategorii systemu ILS, tylko jej rozszerzenia.
Reklama
Zgodnie z otrzymaną specyfikacją operacje podejścia precyzyjnego kategorii II mogą być wykonywane w warunkach widzialności wzdłuż drogi startowej nie mniejszej niż 300 m. Operacje startu mogą być wykonywane w warunkach widzialności wzdłuż drogi startowej powyżej 125 m.

Do tej pory ILS w kategorii II, którą lotnisko wdrożyło w maju 2014 r., umożliwiał bezpieczne lądowanie w warunkach widzialności ograniczonej do 350 m, czyli o 50 m więcej niż po zmianie specyfikacji.

Lotnisko Warszawa/Modlin jest drugim portem w kraju posiadającym system ILS w drugiej kategorii.

Od 19 września 2013 r. na Lotnisku Warszawa/Modlin działał system ILS w kategorii I, czyli takiej, jaka obecna jest na 11 lotniskach w Polsce. 1 maja 2014. Port otrzymał certyfikat systemu ILS w kategorii II, którą w Polsce do tej pory wdrożył tylko największy port lotniczy w Polsce, czyli Lotnisko Chopina.

Procedury LVO (low visibility operations, czyli operacje startu i lądowania w warunkach ograniczonej widzialności) realizowane są wspólnie z kontrolerami ruchu lotniczego Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy