easyJet otworzył bazę w Amsterdamie

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
01 kwietnia 2015 13:09
1 komentarz
Niskokosztowy easyJet uroczyście otworzył wczoraj (31.3) bazę na lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Jest to już 26. baza operacyjna brytyjskiego przewoźnika.
Reklama
Jednocześnie linia zapowiedziała poszerzenie stacjonującej tam floty samolotów. W październiku tego roku zostanie zbazowany w Amsterdamie czwarty airbus z rodziny A320.

Carolyn McCall, prezes easyJet, przyleciała lotnisko na pokładzie samolotu pokrytego grafiką inspirowaną Holandią. Nowe malowanie easyJet zaprezentowane pod koniec lutego br. specjalnie na tę okazję przyozdobiono holenderskimi tulipanami. Wspólnie z Josem Nijhuisem, dyrektorem lotniska Schiphol, McCall przecięła inauguracyjną wstęgę w obecności holenderskich pracowników easyJet, przedstawicieli lotniska oraz partnerów biznesowych.


- Otwarcie bazy w Amsterdamie na lotnisku Schiphol jest ważnym strategicznie krokiem dla easyJet. Amsterdam był pierwszy miastem poza granicami Wielkiej Brytanii, do którego otworzyliśmy połączenie w 1996 r. Jesteśmy drugim największym przewoźnikiem w Amsterdamie, jednym z najprężniej rozwijających się portów lotniczych w Europie. Około jednej trzeciej naszych pasażerów latających do i z Amsterdamu podróżuje w celach biznesowych. To wspaniałe, że po wielu latach naszej obecności w stolicy Holandii, możemy wreszcie nazwać to lotnisko domem dla pilotów i załóg easyJet – powiedziała McCall.
Otwarcie nowej bazy oznacza zwiększenie obecności easyJet i uruchomienie 9 nowych połączeń do Dubrownika, Hamburga, Nicei, Olbi, Palermo, Tuluzy, Wenecji oraz na Korfu i Ibizę.

Fot. Simon Murdoch
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

gość_4d878 2015-04-01 15:27   
gość_4d878 - Profil gość_4d878
Czekamy z utęsknieniem na Amsterdam-Kraków :-) z Easyjet'em oraz Amsterdam - Warszawę/Warszawę Modlin:-)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy