Katowice Airport: Sezon letni 2015

28 marca 2015 08:47
13 komentarzy
W niedzielę 29 marca br. wchodzi w życie letni rozkład lotów, w ramach którego Katowice Airport oferować będzie najbogatszą siatkę połączeń w historii. Z Pyrzowic polecimy do 95 miast, w tym do 35 w ramach siatki połączeń regularnych.
Reklama
Siatka połączeń regularnych Katowice Airport w rozkładzie lato 2015 obejmować będzie 35 tras do szesnastu państw w tym cztery nowości: Belfast, od 31 marca br., Larnakę od 24 czerwca oraz Bristol i Bolonię od 26 czerwca br. Wszystkie nowe trasy obsługiwane będą przez Wizz Air, który z końcem marca powiększy swoją pyrzowicką bazę o piątego airbusa A320.

//www.pasazer.com/img/images/normal/katowice,mapa,s15,media.jpg
Oprócz tego zwiększona zostanie częstotliwości lotów Wizz Air na wybranych kierunkach do Wielkiej Brytanii i krajów skandynawskich. W letnim rozkładzie lotów regularnych z Pyrzowic siedem tras oferowanych będzie do Wielkiej Brytanii (Belfast, Birmingham, Bristol, Doncaster-Sheffield, Glasgow, Londyn-Stansted oraz Londyn-Luton), pięć do Niemiec (Dortmund, Dusseldorf, Frankfurt, Frankfurt-Hahn, Kolonia-Bonn), cztery do Włoch (Bolonia, Mediolan-Bergamo, Rzym-Fiumicino, Neapol), trzy do Norwegii (Bergen, Oslo-Torp, Stavanger), po dwie do Holandii (Eindhoven i Maastricht-Aachen), Szwecji (Malme, Sztokholm-Skavsta) i Hiszpanii (Barcelona, Alicante), po jednej do Grecji (Chania), Irlandii (Dublin), na Cypr (Larnaka), do Bułgarii (Burgas), Izraela (Tel-Awiw), Ukrainy (Kijów), Gruzji (Kutaisi) i Francji (Paryż-Beauvais).

W letnim rozkładzie od 29 marca dodatkowo będzie dostępne niedzielne połączenie do Warszawy, w sumie na tej trasie oferowanych będzie 17 lotów tygodniowo.

W sezonie wiosna-lato 2015, Katowice Airport jako Centrum Czarterowe Polski Południowej dysponować będzie największą ofertą lotów czarterowych spośród wszystkich polskich portów regionalnych. Siatka połączeń obejmuje rekordowe sześćdziesiąt kierunków, do czternastu państw w Europie, Afryce i Azji, w tym osiem nowości.

Najbogatsza oferta dotyczy Grecji. Z pyrzowickiego lotniska będzie można wybrać się na wakacje do osiemnastu miejsc tj. do: Attyki, Chalkidiki, Chanii, Heraklionu, Itaki, Kefalonii, Korfu, Kos, Lefkady, Peloponezu, Peloponezu Płd., Riwiery Olimpijskiej (Saloniki), na Rodos, Samos, Thassos i Zakynthos. W ofercie wylotów dostępne są również dwie greckie nowości: wyspy Skiathos i Limnos.

Drugie miejsce pod względem liczby kierunków czarterowych zajmuje Hiszpania z dwunastoma trasami. Wybierający się na wypoczynek do Egiptu mają do wyboru cztery najpopularniejsze kurorty oraz tegoroczną nowość Marsę Matruh. Wakacje w cieszącej się od lat niezmienną popularnością Turcji, dostępne są z wylotem z Katowice Airport do czterech najważniejszych tamtejszych ośrodków.

//www.pasazer.com/img/images/normal/katowice,mapa,s15,media2.jpg
Wakacje w cieszącej się od lat niezmienną popularnością Turcji, dostępne są z wylotem z Katowice Airport do czterech najważniejszych i największych tamtejszych kurortów tj. do Antalyi, Bodrum, Dalamanu i Izmiru. Tegoroczne włoskie kierunki wakacyjne z Pyrzowic to Kalabria, Lamezia Terme, Olbia i Katania (nowość). Po trzy trasy dostępne są do Tunezji (Djerba, Enfidha i Monastyr) oraz na Cypr (Ercan, Pafos i tegoroczna nowość – Larnaka). Do Bułgarii będzie się można dostać na wypoczynek poprzez Warnę i Burgas. Ciekawa oferta z Pyrzowic to coraz bardziej popularna wśród turystów Albania, w tym roku do wyboru jest Saranda lub okolice Tirany (nowość). Portugalia to już tradycyjnie Faro i Madera. Ponadto po jednej wakacyjnej trasie dostępne jest do Gruzji (Batumi), Chorwacji (Dubrownik), Czarnogóry (Podgorica), Izraela (Tel Awiw), oraz Maroka (Agadir).

Najbogatsza w historii pyrzowickiego lotniska siatka połączeń regularnych i czarterowych, powiększenie bazy linii lotniczej Wizz Air, oraz optymistyczne prognozy dotyczące ruchu czarterowego, pozwalają prognozować, że w tym roku po raz pierwszy w Katowice Airport odprawionych zostanie 3 mln podróżnych.

W tym roku w Katowice Airport zakończą się liczne inwestycje, które pozwolę podnieść standard obsługi pasażerów oraz linii lotniczych. 28 maja br. do użytku zostanie oddana nowa droga startowa o długości 3200 metrów. W czerwcu br. zakończy się budowa płyty do odladzania statków powietrznych oraz nowej płyty dla samolotów cargo. Na początku wakacji pierwsi pasażerowie skorzystają z nowego terminalu przylotowego. W III kwartale br. rozpocznie się rozbudowa hali odlotów w terminalu A, która zostanie dwukrotnie powiększona o powierzchnie uwolnione po przeniesieniu przylotów z tego obiektu do nowego terminalu. W Katowice Airport trwa także budowa nowego terminalu cargo. Inwestycja realizowana w południowo-wschodniej części lotniska zakończy się w II kwartale 2016 roku.

grafika Katowice Airport
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_a5133 2015-04-01 12:29   
gość_a5133 - Profil gość_a5133
KTW wzrost 18% za marzec :zobacz link
spider_85 2015-03-29 23:55   
spider_85 - Profil spider_85
gość: Po 1 to nie liczy się sam LF, ale rachunek ekonomiczny, a po 2 jakby było tak pięknie jak piszesz, to by się AirFrance nie wycofał. Zresztą uważam, że zarząd lotniska jest na pewno bardziej kompetentny i ma większe rozeznanie w temacie niż my tutaj na forum, także psioczyć i narzekać sobie możesz, bo w sumie, to nie wymaga ŻADNYCH kompetencji z twojej strony ;)
gość_91dce 2015-03-29 22:24   
gość_91dce - Profil gość_91dce
Proponuje wstawić taką mapkę ;) : zobacz link
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy